Ciekawe informacje
Rozmiar czcionki
-
10 września – Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
Co roku 10 września obchodzony jest „Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom”. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie tematyki samobójstw i ma stanowić wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie. Pamiętajmy, że każdy z nas może wyciągnąć pomocną dłoń do osoby w kryzysie i wesprzeć ją w trudnym momencie.
-
POWIATOWO-GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW W RACOCIE
W minioną niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wzięli aktywny udział w obchodach Święta Plonów – Dożynkach powiatowo-gminnych powiatu kościańskiego i gminy Kościan zorganizowanych na hipodromie w Racocie, wystawiając swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wydarzenie to było doskonałą okazją do integracji z lokalną społecznością, promowania bezpieczeństwa oraz edukacji.
-
O włos od tragedii na przejściu dla pieszych
Policjanci Ruchu Drogowego podzas prowadzonych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” interweniowali wobec 47-latka, który nie dość, że kierował w stanie nietrzeźwości, to omal nie doprowadził do tragedii. Niepełnosprawny zmuszony został do gwałtownego zatrzymania się na środku przejścia dla pieszych, aby uniknąć potrącenia. Teraz o dalszym losie kierowcy zdecyduje Sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także przepadek pojazdu.
-
Droga publiczna to nie tor wyścigowy
37-letni mieszkaniec gminy Śmigiel rażąco zlekceważył przepisy drogowe, jadąc aż 130 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych, a także zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
-
Nietrzeźwy kierowca staranował hydrant!
Alkohol i kierowanie pojazdem to złe połączenie! Tym razem przekonał się o tym 32-letni mieszkaniec gminy Kościan, który stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i swoją bezmyślną jazdę w stanie nietrzeźwości zakończył na przydrożnym hydrancie, stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje Sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
-
Udział Policjantów z KPP Kościan w Obchodach Święta Kłosa i Chleba w Nietążkowie
W minioną sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz Posterunku Policji w Śmiglu wzięli aktywny udział w obchodach Święta Kłosa i Chleba w Nietążkowie, wystawiając swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wydarzenie to było doskonałą okazją do integracji z lokalną społecznością, promowania bezpieczeństwa oraz edukacji w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Od 4 września trwają ogólnopolskie działania ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Kościańscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zmierzających do szkół i przedszkoli. Patrolują rejony szkół, prowadzą kontrole prędkości, uczą i pomagają przechodzić przez przejście dla pieszych i rozdają odblaski. Policjanci rozpoczęli również poranne kontrole autobusów przewożące dzieci. Wszystko po to, aby każdy z nas bezpiecznie dotarł do szkoły, przedszkola, czy pracy i wrócił do domu cały i zdrowy.
-
MOTO SERCA ORAZ PIKNIK RODZINNY „ZAKOŃCZENIE WAKACJI” Z NASZYM UDZIAŁEM
Piknik rodzinny „Zakończenie wakacji” w Kościanie przy ul. Maya oraz charytatywny festyn Moto Serca na hipodromie w Racocie to wydarzenia z minionej niedzieli, na których nie mogło nas zabraknąć. Zawsze tam, gdzie jest możliwość prowadzenia działań profilaktycznych, a także niesienia bezinteresownej pomocy jesteśmy gotowi, by jej udzielić. W związku z końcem wakacji i zbliżającym się powrotem uczniów do szkoły policjanci przypomnieli dzieciom, jak ważne jest, aby zawsze być ostrożnym i przestrzegać zasad ruchu drogowego.
-
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - PORADY
Okres beztroskich wakacji dobiegł końca, a w domach rozpoczęły się przygotowania związane z powrotem dzieci do placówek oświatowych i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Pierwsze dni września są okresem wzmożonych działań prewencyjnych kościańskich policjantów, aby uczniowie, którzy pojawią się na drogach, aby dotrzeć do szkół a później wrócić do domów byli bezpieczni. Policjanci pojawią się w rejonach szkół i będą czuwać nad bezpieczeństwem.
-
Pomachaj kierowcy!
„Pomachaj kierowcy” to wrześniowa akcja Wielkopolskiej Policji, która ma na celu wzajemne zwracanie na siebie uwagi w relacji kierowca – pieszy i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego.