Ciekawe informacje
Rozmiar czcionki
-
Działania trzeźwość w Śmiglu: kontrole i profilaktyka na drogach
W miniony czwartek na terenie gminy Śmigiel, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie przeprowadzili kolejne działania „Trzeźwość”. Tym razem zorganizowane były we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urzędem Miasta Śmigiel. Celem akcji było nie tylko wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, ale także zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z nietrzeźwością za kierownicą. Niestety trzeźwy poranek nie dla wszystkich był taki trzeźwy.
-
Działania "BUS/TRACK"
W miniony poniedziałek policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania, których celem było sprawdzenie bezpieczeństwa podczas przewozu towarów przez kierujących pojazdami ciężarowymi i dostawczymi. Mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów.
-
Razem w obliczu tragedii. Zbiórka dla powodzian
Motto polskich policjantów „Pomagamy i Chronimy” realizowane jest każdego dnia na wiele różnych sposobów. Tym razem mając w świadomości ogrom tragedii związanej z powodziami, które miały miejsce na południu kraju, policjanci i pracownicy cywilni kościańskiej komendy zorganizowali wewnętrzną zbiórkę. Zebrane dary zostały już przekazane do Starostwa Powiatowego w Kościanie i wkrótce wyruszą do powodzian.
-
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
-
22 września DZIEŃ BEZ SAMOCHODU [spot polskiej Policji]
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku.
-
Policjanci zabezpieczyli ponad 300 kilogramów narkotyków
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu ściśle współpracując z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach przy sprawach narkotykowych, zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami na dużą skalę. Podczas tej sprawy zabezpieczono ponad 300 kilogramów narkotyków, w tym ponad 200kg marihuany i 100kg MDMA tzw. „kryształu”. Do zatrzymania doszło również na terenie powiatu kościańskiego, przy współudziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.
-
NSZZ Policjantów - Pomoc dla policyjnych rodzin poszkodowanych podczas powodzi
Nasi policjanci, każdego dnia dbając o bezpieczeństwo obywateli, walczą obecnie ze skutkami powodzi jaka nawiedziła południe Polski. Teraz sami potrzebują pomocy, wielu z nich oraz ich bliskich utraciło dorobek życia. NSZZ Policjantów zorganizowało zbiórkę środków finansowych, które mają być przekazane na ten cel.
-
Rower odzyskany, a sprawca zatrzymany
Kościańscy policjanci odzyskali skradziony rower marki Kross i zatrzymali 31-latka z gminy Śmigiel. Złodziej próbował zatrzeć ślady, usuwając numery seryjne, ale nie zdoła uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uwaga na możliwe oszustwa w związku z sytuacją powodziową!
Fałszywe wiadomości rzekomo od RCB, przejęcia kont na social mediach i fałszywe zbiórki - to tylko niektóre z możliwych oszustw w związku z występującą sytuacją powodziową. Zapoznaj się z zaleceniami przygotowanymi przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, aby uniknąć tych zagrożeń.
-
Bezpieczna droga do szkoły w Starych Oborzyskach
Kościańscy policjanci, w ramach działań związanych z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców naszego powiatu ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły”, spotkali się z uczniami klas 1-3 Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach. Spotkanie te było najlepszą okazją do tego, aby przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.