Ciekawe informacje
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem - FERIE 2018
Dzięki współpracy kościańskiej Policji z Państwową Strażą Pożarną w Kościanie uczestnicy obozu sportowego w Nowym Dębcu oraz półkolonii w Śmiglu mogli wysłuchać porad i uczestniczyć w zajęciach praktycznych - ratownictwie na lodzie.
-
KOMUNIKAT - znalezione pieniądze!
9 lutego 2018 roku do Posterunku Policji w Czempiniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, iż w rejonie ulicy Kościańskie Przedmieście w Czempiniu, w godzinach przedpołudniowych znalazł pieniądze. Gotówka została zabezpieczona, a następnie przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie przy ul. Gostyńskiej, skąd właściciel zguby może ją odebrać. Znalazcy gratulujemy wzorowej postawy!
-
Bezpieczne Ferie 2018
Dzisiaj (12.02.) uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 25 lutego. Wspólnie zadbajmy, żeby to był bezpieczny czas.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
We wtorek (06.02.) osoby robiące zakupy w jednym z kościańskich marketów mogły porozmawiać z policjantami na temat zagrożeń związanych z siecią Internet. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Dwie strony sieci”. Chcieliśmy ten sposób dotrzeć nie tylko do szkolnej młodzieży, ale do do szerszego grona mieszkańców powiatu kościańskiego.
-
Odprawa podsumowująca 2017r.
Dzisiaj (05.02) o godz. 11:00 na sali konferencyjnej KPP w Kościanie odbyła się odprawa podsumowująca wyniki pracy naszej jednostki w 2017r. W odprawie udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Konrad Chmielewski, Starosta Kościański, Wójt Gminy Kościan, Burmistrzowie i przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kościańskiego. W odprawie udział wziął również Prokurator Rejonowy w Kościanie.
-
Niebezpieczne sytuacje na drodze
W miniony czwartek i piątek doszło do kilku zdarzeń na drogach powiatu kościańskiego, które spowodowały kilkugodzinne utrudniania w ruchu dla innych uczestników ruchu. Mimo poważnie uszkodzonych samochodów, nikt nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Apelujemy o ostrożną jazdę.
-
Nietrzeźwy, bez uprawnień uciekał samochodem pod prąd
W nocy z niedzieli na poniedziałek patrol zatrzymał 19-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd bez włączonych świateł mijania. Próba zatrzymania samochodu zakończyła się ucieczką młodego kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Berwińskiego, gdy wjechał pojazdem pod zakaz, popełniając w ten sposób kolejne wykroczenie z całego wachlarza przewinień, które popełnił.
-
Od przedszkola do seniora wspólnie ze strażakami
W niedzielę (28.01.) w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziliśmy wspólną akcję profilaktyczną skierowaną w głównej mierze dla dziadków z wnukami. Święto niedawno obchodzone było okazją do wspólnych odwiedzin w murach Państwowej Straży Pożarnej i bliższe poznanie sprzętu wykorzystywanego przez strażaków. Również my zaprezentowaliśmy sprzęt wykorzystywany przez policjantów w służbie.
-
Dzielnicowy bliżej nas
W dobie nowoczesnej komunikacji również nasza formacja proponuje elektroniczne formy kontaktu z policjantem pierwszego kontaktu a także zgłaszanie nurtujących obywateli problemów. " Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na internetowych stronach czy aplikacja na urządzenia mobilne "Moja Komenda" na dobre wpisały się w funkcjonowanie Policji. W ramach kontynuacji działań promujących nowe narzędzia, dzielnicowi z powiatu kościańskiego spotykają się z dyrektorami oraz pracownikami szkół i przekazują plakaty informujące o powyższych ułatwieniach.
-
Skradzione rowery odzyskane - czekamy na właścicieli
Poszukujemy właścicieli dwóch rowerów odzyskanych przez kryminalnych w toku prowadzonego postępowania dotyczącego kradzieży jednośladów na terenie Kościana. Do przestępstw doszło w drugiej połowie 2017r i styczniu tego roku. Sprawca kradzieży został zatrzymany i usłyszał kilka zarzutów kradzieży. Dwa rowery trafiły już do prawowitych właścicieli. Kolejne dwa czekają na swoich właścicieli w komendzie.