Ciekawe informacje
Rozmiar czcionki
-
Ukradł pieniądze koledze z pracy – został zatrzymany
Kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Kościan, który z samochodu współpracownika ukradł 1100zł. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie firmy działającej w Kościanie. Mężczyzna przyznał się do otwarcia pojazdu i kradzieży pozostawionych we wnętrzu pieniędzy.
-
Przed wakacjami - co warto wiedzieć.
Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
-
Włamywacz usłyszał zarzuty
We wtorek (19.06) 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego usłyszał kilka zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawcy, po ostatnim usiłowaniu włamania na terenie Kościana. Mężczyzna dokonywał przestępstw na terenie osiedli budowanych domów jednorodzinnych. Wybierał niezamieszkałe budynki, które były w końcowej fazie budowy.
-
Holenderscy policjanci przestrzegali młodzież
Wczoraj (14.06.) w Kościańskim Ośrodku Kultury młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotkała się z funkcjonariuszami holenderskiej Policji. Akcję „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” organizuje od kilku lat Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z holenderską Policją. Celem spotkania było zwiększenie świadomości wśród osób planujących wyjazd w celach zarobkowych do Holandii i uświadomienie zagrożeń związanych z handlem ludźmi.
-
Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!
W ostatnich dniach odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.
-
Policjant z Kościana najlepszy w województwie
Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego zmierzyli się w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXI Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się 7 czerwca br. w Swarzędzu. Organizatorami byli Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz. Wygrał kolega z naszej jednostki - mł. asp. Hubert Stelmaszyk.
-
Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego "Dzielnicowy na medal 2018"
W związku z potrzebą kreowania pozytywnego wizerunku Policji, w szczególności działań podejmowanych przez dzielnicowych zgodnie z programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, wzorem roku ubiegłego Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z gazetą „Głos Wielkopolski”, TVP 3 oddział Poznań oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego przeprowadzi na terenie całej Wielkopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego „Dzielnicowy na Medal 2018”.
-
Podejrzany o podpalenie został aresztowany
Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące 50-letniego mieszkańca Kościana, podejrzanego o podpalenie budynku w Sierakowie. Do pożaru doszło w czwartek po południu. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych kilka godzin pod podpaleniu.
-
Zmiany w przepisach
4 czerwca br. weszła w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego „CEPIK 2.0”, co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania rozwiązań technicznych zapewniających funkcjonowanie tych modułów.
-
Policja apeluje o ostrożność nad wodą!
Za nami kolejne ciepłe dni. Upalna pogoda sprawiła, że wiele osób postanowiło wolny czas spędzić nad wodą. Tylko w Boże Ciało w całym kraju utonęło 10 osób. W ciągu pierwszych 3 dni czerwca życie w wodzie straciło 12 osób. Łącznie od 1 kwietnia do 3 czerwca utonęło w Polsce już 101 osób.