Po służbie

Zawody wędkarskie

dsc03552W miniony weekend nad jeziorem w Krzywiniu odbyły się zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Powiatu Kościańskiego w wędkarstwie spławikowym na rok 2014. Imprezę tą patronatem honorowym objął Starosta Kościański oraz Komendant Powiatowy Policji w Kościanie.

Od wczesnych godzin rannych nad jeziorem w Krzywiniu 18 wędkarzy z terenu powiatu kościańskiego rozpoczęło połowy. W zmaganiach drużynowych sklasyfikowano 5 zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krzywinia w składzie Adrian Poladowski, Adam Józefowicz, Marek Kaźmierczak. Drugie - drużyna „CHEMIK” z Kościana w składzie Dominik Mocek, Jan Biernacki, Wojciech Żak. Trzecie miejsce zdobyła „druga drużyna” z Krzywinia w składzie Henryk Kolan, Zbyszek Brykiewicz oraz Mariusz Tonder.

W indywidualnym pojedynku najlepszym okazał się Adam Józefowicz., który złowił 6.980 kg ryb. Kolejne miejsca zajęli Marek Kaźmierczak, który mógł pochwalić się wynikiem 5.255 kg. oraz Wojciech Żak, który złowił 2.610 kg ryb.

Łącznie zawodnicy złowili 35.105 kg ryb.  Po „wędkarskich” zmaganiach nadeszła chwila na wręczanie pucharów i medali. Nie obyło się również bez rozmów i dyskusji o połowach przy drobnym poczęstunku.