Ciekawe informacje

Nocni wandale zatrzymani

Data publikacji 24.05.2023

Rozrzucone śmieci, poprzewracane kosze na środku jezdni, zdewastowana figura loda włoskiego jednego z sezonowego punktu gastronomicznego. Sprawcy tych czynów zostali zatrzymani przez policjantów chwilę po zdarzeniu. Swój wybryk tłumaczyli nadmiarem wypitego alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

We wtorek, chwilę po godzinie 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy idąc ulicą Śmigielską głośno się zachowywali i dewastowali wszystko co napotkali na swojej drodze.

Dzięki czujności mieszkańca Kościana, na miejsce mógł zostać natychmiast skierowany patrol policji, który po kilkunastu minutach zatrzymał 21 i 35-latka z Kościana. Mężczyźni ze względu na swoje agresywne i wulgarne zachowanie, spowodowane nadmierną ilością spożytego alkoholu, musieli noc spędzić w policyjnym areszcie, gdzie mogli w spokoju przemyśleć swoje zachowanie.

Jak się również okazało, na sumieniu mieli nie tylko poprzewracane kosze, zaśmiecone ulice oraz zakłócenie spokoju i porządku, lecz również poważniejszy czyn. Policjanci ustalili, że odpowiedzialni są oni również za dokonanie uszkodzenia plastikowej figury loda włoskiego, która postawiona była przy jednym z sezonowych punktów gastronomicznych, której wartość wyceniono na kwotę 1955zł.

Za popełnione przestępstwo usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Zostali również ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia o łącznej sumie 1600zł każdy.

To zdarzenie idealnie pokazuje, że bezpieczeństwo zależy również od nas samych. Dzięki szybkiemu przekazaniu informacji, policja mogła błyskawicznie zadziałać i zatrzymać sprawców. Dziękujemy za wsparcie i liczymy, że dalsza współpraca z mieszkańcami zaowocuje większym poczuciem bezpieczeństwa.


 

Powrót na górę strony