Zadania priorytetowe dzielnicowych z KPP w Kościanie
Dzielnicowi kontynuują realizację zadań priorytetowych w swoich rejonach służbowych. Cześć priorytetów, które wybrali dzielnicowi w ubiegłym roku zostało zrealizowanych, inne są nadal realizowane. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.
Na realizację zadania dzielnicowy ma pół roku. W wyborze problemu do rozwiązania olbrzymie znaczenie mają mieszkańcy rejonu służbowego dzielnicowego. Każdy sygnał od mieszkańca przekazany czy to na służbowy telefon, adres e-mail, czy zaznaczony na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, to cenna wskazówka dla dzielnicowego, opiekującego się danym rejonem. Dlatego też zachęcamy do kontaktu ze swoim dzielnicowym. Wszelkie wskazówki, sygnały z pewnością pomogą w zapewnieniu lepszego bezpieczeństwa w małej ojczyźnie jaka jest nasza miejscowość czy ulica. Z dzielnicowym można skontaktować się osobiście odwiedzając jednostkę Policji. Dane adresowe wszystkich dzielnicowych można szybko znaleźć w aplikacji na urządzenia mobilne Moja Komenda, a także na naszej stronie internetowej, klikając w zakładkę Informacje a następnie Dzielnicowi. Zamieszczone tam zostały wszystkie rejony służbowe dzielnicowych, zdjęcia funkcjonariuszy oraz numer telefonów i adresy e-mail.
Służbę dzielnicowego reguluje Zarządzenie nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych.
Poniżej, zgodnie z rejonami zostały opisane problemy danych społeczności. Wskazano również dzielnicowych, którzy są odpowiedzialni za ich rozstrzygnięcie. Wachlarz zagadnień, które postawili sobie policjanci do rozwiązania jest bardzo szeroki.
Rewir Dzielnicowych w Kościanie:
rejon nr 1 - Chłapowskiego, Czempińska, Cienista, Czereśniowa, Długa, Gostyńska, Górna, Gryczana, Jasna, Jęczmienna, Krańcowa, Krzywa, Marcelego Żółtowskiego, Narutowicza, Piastowska, Podgórna, Polna, Poznańska, Północna, Półwiejska, Promienista, Przemysłowa, Pszenna, Rolna, Składowa, Słoneczna, Antoniego Baraniaka, Szkolna – domy jednorodzinne, Topolowa, Torowa, Wiatraczna, Wichrowa, Wiśniowa, Uczniowska, Wschodnia, Zielona, Żwirki i Wigury, Żarnowa, Os. Nad Łąkami, Kurza Góra – ulice: Długa, Gajowa, Kościańska, Leśna, Piaskowa, Polna, Racocka, Słoneczna, Leśniczówka
asp. sztab. Damian Słoma, tel. 786 936 310, email:dzielnicowy.koscian1@po.policja.gov.pl
Głównym zagrożeniem w rejonie nr 1 jest spożywanie alkoholu przed sklepem spożywczym w Kościanie przy ul. Łąkowej. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 16:00-17:00. w każdy dzień tygodnia. Wynika to z krajowej mapy zagrożeń oraz obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego i rozmów z mieszkańcami ul. Łąkowej w Kościanie. Zakładany cel do osiągnięcia to ograniczenie zjawiska nieprzestrzegania przepisów dot. dewastacji mienia i zaśmiecania miejsca publicznego, a także ograniczenia zjawiska spożywania alkoholu w miejscu publicznym i w obrębie sklepu
Rejon nr 2 - Bukowieckiej, Curie – Skłodowskiej, Dąbrowskiego, Fabiańczyka, Gen. Taczanowskiego, Grątkowskiej, Witolda Pileckiego (Gwardii Ludowej), Kasprowicza, Kilińskiego, Konopnickiej, Korczaka, Koszewskiego, Krasickiego, Kraszewskiego, Ks. Bączkowskiego, Marciniaka, Maya, Mickiewicza, Nadobrzańska, Nowowiejskiego, Ogrodowa, Pl. Paderewskiego, Pl. Wolności, Prosta, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Sierakowskiego, Słowackiego, Traugutta, Winowicza, Zachodnia, Mickiewicza.
mł. asp. Roland Chróst, tel. 786-936-314, e-mail: dzielnicowy.koscian2@po.policja.gov.pl
Głównym zagrożeniem w rejonie nr 2 jest niszczenie mienia i spożywanie alkoholu rejon Pl. Wolności. Do wykroczeń dochodzi w każdy dzień tygodnia w godzinach wieczornych i nocnych. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego, rozmów z mieszkańcami os. Wolności i zgłoszeń od przedstawicieli Urzędu Miasta w Kościanie.
Rejon nr 3 - Berwińskiego, Al. Kościuszki, Bojanowskiego, Ciszaka, Czajki, Garbarska, Grodziska, Kościelna, Ks. Prymasa Wyszyńskiego, Ks. St. Bednarkiewicza, Marcinkowskiego, Marszałka Piłsudskiego, Masztalerza, Moniuszki, Mostowa, Pl. Niezłomnych, Richtera, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa, Strzelecka, Szczepanowskiego, Szewska, Szpitalna, Św. Ducha, Św. Jana, Targowa, Wały Żegockiego, Łazienki, Wodna, Wrocławska, Zacisze.
sierż. sztab. Monika Słabaczewska, tel. 786 936 316, e-mail: dzielnicowy.koscian3@po.policja.gov.pl
Zdiagnozowanym zagrożeniem jest:
● spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.
● zagrożenie występuje głównie w rejonie sklepu spożywczego w Kościanie na ul. Kruszewskiego.
W zakresie przyczyny wyżej wymienionego zjawiska ustalono, że dochodzi głównie z powodu braku informacji o konsekwencjach karnych za spożywanie alkoholu. Informacje o wyżej wymienionym zagrożeniu uzyskano w trakcie przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami ul. Kruszewskiego, oznaczeniem zagrożenia na KMZiB oraz zgłoszeniem występowania zagrożenia przez Burmistrza Miasta Kościana. Oczekiwania społeczne: wyeliminowanie bądź znaczące ograniczenie negatywnego zjawiska naruszającego przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Rejon nr 4 - Armii Krajowej, Balcera, Chociszewskiego, Fabryczna, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Kołłątaja, Kopernika, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Miodowa, Niemcewicza, Okrężna, Orląt Polskich, Pogodna, Rezerwy Skautowej, Stamma, Śmigielska, Wielichowska, Wojciechowskiego, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zawadzkiego, Żeromskiego, Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Bukowa, Działkowa Dworcowa, Graniczna, Jesionowa, Kręta, Klonowa, Kurpińskiego, Lipowa, Łąkowa, Młyńska, Nacławska, Os. Gen. Sikorskiego, Pl. Żołnierza, Powstańców Wlkp., Różana, Towarowa, Wierzbowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Cisowa, Cedrowa, Balcera, Wojciechowskiego.
sierż.szt. Łukasz Kotlarski, tel. 786-936-317, emaildzielnicowy.koscian4@po.policja.gov.pl
Głównym zagrożeniem w rejonie służbowym nr 4 według naniesień z KMZB oraz licznych zgłoszeń mieszkańców jest spożywanie alkoholu i zaśmiecanie w rejonie sklepu spożywczego na os. Sikorskiego.
Rejon nr 5 - Bernardyńska, Kaźmierczaka, Kątna, Kosynierów, Ks. Surzyńskiego, Osiedle Piastowskie, 2 Października, Piaskowa, Poprzeczna, Królowej Jadwigi, Osiedle Jagiellońskie.
asp. Marcin Kaźmierczak, tel. 786-936-312, e-mail: dzielnicowy.koscian5@po.policja.gov.pl
Jednym z głównych zagrożeń w rejonie służbowym nr 5 jest nie stosowanie się kierujących do znaku B-36 zakaz zatrzymywania i postoju na ulicy Broniewskiego, parkowania w rejonie ZSP nr 2 niezgodnie z przepisami. Miejscem popełnianych wykroczeń jest ulica Broniewskiego w rejonie ZSP nr 2 w Kościanie. Podstawą prawną popełnianych powyższych wykroczeń jest art. 92§1 KW i 97 KW. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w każdy dzień tygodnia w godzinach rannych i wieczornych. Wynika to z zaznaczenia na KMZB, zgłoszeń mieszkańców osiedla oraz własnych obserwacji.
Rejon nr 6 - Osiedle Konstytucji 3 Maja, Szkolna - bloki
asp. Michał Młynarek, tel.786-936-311, e-mail:dzielnicowy.koscian6@po.policja.gov.pl
Jednym z głównych miejsc zagrożonych w rejonie służbowym nr 6 na podstawie rozmów z lokalną społecznością i KMZB jest spożywanie alkoholu w rejonie garaży i skweru za sklepem spożywczym na oś. Konstytucji 3 Maja w Kościanie.
Rejon nr 7 - Bonikowo, Czarkowo, Kawczyn, Kiełczewo, Kokorzyn, Kobylniki, Krzan, Kurowo, Łagiewniki, Mikoszki, Nacław, Nw. Oborzyka, St. Oborzyska, Tamborowo, Pelikan, Ponin, Sepienko, Sierakowo, Szczodrowo, Widziszewo.
asp. Wiktor Tota, tel. 786-936-313, e-mail: dzielnicowy.koscian7@po.policja.gov.pl
Jednym z zagrożeń w rejonie dzielnicy nr 7 jest spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie w rejonie Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach ul. Szkolna 1. Wynika to ze zgłoszeń dyrekcji szkoły, mieszkańców Starych Oborzysk oraz obserwacji w trakcie obchodu. Zakładany cel do osiągnięcia to ograniczenie zjawiska spożywania alkoholu oraz zaśmiecania.
Rejon nr 8 - Choryń, Darnowo, Gryżyna, Gryżynka, Januszewo, Katarzynin, Nw. Lubosz, St. Lubosz, Nielęgowo, Nw. Dębiec, Osiek, Racot, Spytkówki, Turew, Witkówki, Wławie, Wyskoć, Wyskoć Mała, Ćwikłowo, Wronowo, Granecznik, Ignacewo.
sierż. sztab. Jakub Ratajczak, tel. 786-936-315, e- mail: dzielnicowy.koscian8@po.policja.gov.pl
Jednym z zagrożeń w rejonie nr 8 jest spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie na terenie boiska i siłowni zewnętrznej szkoły podstawowej w Starym Luboszu. Zagrożenie to wynika ze zgłaszanych dzielnicowemu oraz dyżurnemu KPP Kościan interwencji przez mieszkańców Starego Lubosza oraz dyrekcję w/w szkoły. Zakładany cel to zminimalizowanie zjawiska spożywania alkoholu oraz zaśmiecania na terenie szkoły podstawowej w Starym Luboszu.
Posterunek Policji w Czempiniu:
Rejon nr 9 – miasto Czempiń
mł. asp. Jarosław Lemański, tel. 786-936-318, e-mail: dzielnicowy.czempin9@po.policja.gov.pl
Głównym zagrożeniem w rejonie dzielnicy nr 9 jest spożywanie alkoholu w rejonie stacji PKP oraz siłowni zewnętrznej w Czempiniu ul. Kolejowa art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W trakcie wykonywania czynności służbowych uzyskałem informację, że w rejonie stacji oraz siłowni zewnętrznej w Czempiniu ul. Kolejowa dochodzi do łamania przepisów. Znajduje się tam w bliskiej odległości sklep oferujący w sprzedaży alkohol. Osoby mają łatwy dostęp by zakupić alkohol i z informacji od mieszkańców spożywają go na zainstalowanych na siłowni zewnętrznej ławkach oraz w przejściu podziemnym na perony. Zagrożenia to występuje o różnych porach dnia w godzinach otwarcia sklepu. Zagrożenie to jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców więc wyeliminowanie tego zjawiska wpłynie korzystnie na wciąż rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa.
Rejon nr 10 - Bieczyny, Głuchowo, Jasień, Jarogniewice, Maruszkowo, Piechanin, Piotrkowice, Piotrowo I, Piotrowo II, Roszkowo, Sierniki, Srocko Wielkie, Nowe Tarnowo, Zadory.
mł. asp. Roman Borysiak, tel. 786-936-319, e-mail: dzielnicowy.czempin10@po.policja.gov.pl
Głównym zagrożeniem w rejonie dzielnicy nr 10 są akty wandalizmu w rejonie stadionu znajdującego się w Głuchowie. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych uzyskałem informacje od mieszkańców Głuchowa oraz własnej kontroli, że w wymienionym miejscu dochodzi do aktów wandalizmu w ten sposób, że niszczona jest infrastruktura stadionu – ławki trybun. Zagrożenie to występuje o różnych porach dnia w różnych godzinach. Zagrożenie to jest uciążliwe dla mieszkańców, dlatego wyeliminowanie tego zjawiska wpłynie korzystnie na rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa.
Rejon nr 11 - Betkowo, Borowo, Donatowo, Nowy Gołębin, Stary Gołębin, Gorzyce, Gorzyczki, Helenopol, Słonin, Stare Tarnowo, Rakówka, Nowe Borówko.
asp. Łukasz Szczerbal, tel. 786-936-320, e-mail: dzielnicowy.czempin11@po.policja.gov.pl
Jednym z zagrożeń występujących w rejonie dzielnicy nr 11 jest zaśmiecanie duktów leśnych oraz przydrożnych rowów znajdujących się w rejonie drogi Gorzyce - Gorzyczki. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych uzyskałem informacje od mieszkańców wsi Gorzyce i Gorzyczki oraz własnej kontroli, że w wymienionych miejscach dochodzi do cyklicznego zaśmiecania. W większości przypadków do zaśmiecania dochodzi kilka dni po tym gdy na terenie gminy Czempiń zbierane są tzw. gabaryty. Wtedy to w przydrożnych rowach oraz laskach wyrzucane są różnego rodzaju sprzęt AGD oraz elementy części samochodowych Zagrożenie to występuje o różnych porach dnia w różnych godzinach. Zagrożenie to jest uciążliwe dla mieszkańców, dlatego wyeliminowanie tego zjawiska wpłynie korzystnie na rosnące oczekiwania społeczne względem bezpieczeństwa oraz estetyki tych miejsc.
Posterunek Policji w Krzywiniu:
Rejon nr 12 – miasto Krzywiń
sierż. sztab. Krzysztof Tórz, tel. 786-936-323, email: dzielnicowy.krzywin12@po.policja.gov.pl
Zadanie priorytetowe – ograniczenie zaśmiecania, niszczenia mienia w rejonie placu zabaw przy Zespole Szkół w Krzywiniu
Rejon nr 13 - Jerka, Kopaszewo, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Łuszkowo, Rąbiń, Rąbinek, Świniec, Jurkowo, Zgliniec, St. Dębiec
asp. sztab. Rafał Krupka, tel. 786-936-321, email: dzielnicowy.krzywin13@po.policja.gov.pl
Zadanie priorytetowe – ograniczenie spożywania alkoholu w rejonie sklepu spożywczego w Jurkowie
Rejon nr 14 - Zbęchy, Zbęchy Pole, Mościszki, Cichowo, Łagowo, Bielewo, Bieżyń, Lubiń, Żelazno, Wieszkowo, Teklimyśl, Gierłachowo, Nowy Dwór, Boża Wola, Czerwona Wieś.
mł.asp. Patryk Klupczyński, tel. 786-936-322, email: dzielnicowy.krzywin14@po.policja.gov.pl
Zadanie priorytetowe – ograniczenie grupowania się młodzieży, spożywania alkoholu w rejonie siłowni w Bielewie
Posterunek Policji w Śmiglu:
Rejon nr 15 - miasto Śmigiel
st. asp. Łukasz Szulc tel.786-936-324, e-mail: dzielnicowy.smigiel15@po.policja.gov.pl
Dzielnicowy miasta Śmigiel prowadzi działanie priorytetowe na terenie miasta Śmigiel w rejonie marketu przy ul. Staszica. Celem działania jest wyeliminowanie procederu zaśmiecania miejsca publicznego, do którego dochodzi w tym rejonie.
Rejon nr 16 - Czacz, Bielawy, Żegrówko, Nowa Wieś, Glińsko, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Brońsko, Prętkowice, Księginki, Żegrowo, Nowy Świat, Poladowo
mł. asp. Marcin Frąckowiak tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl
Dzielnicowy rejonu służbowego nr 16 prowadzi działanie priorytetowe na terenie wsi Czacz w rejonie ul Wielichowskiej. Celem działania jest wyeliminowanie procederu naruszania przez kierujących pojazdami zakazu zatrzymywania się tj. wykroczenie z art. 97 k.w. Do wykroczeń dochodzi w godzinach 10:00 – 16:00 od piątku do niedzieli.
Rejon nr 17 - Bruszczewo, Koszanowo, Bronikowo, Morownica, Wydorowo, Sierpowo, Robaczyn, Smolno, Machcin, Szczepankowo Stare, Stare Bojanowo, Szczepankowo Nowe, Sikorzyn, Poladowo, Nietążkowo
mł. asp. Tomasz Skrzypczak, tel.786-936-326, e-mail: dzielnicowy.smigiel17@po.policja.gov.pl
Dzielnicowy rejonu 17 prowadzi zadanie priorytetowe, którego celem jest ograniczenie negatywnego zjawiska, tj. nieprzestrzegania przez kierujących pojazdami zakazu do lasu na terenie Leśnictwa Wyderowo.
Rejon nr 18 - Przysieka Polska, Olszewo, Żydowo, Spławie, Karmin, Chełkowo, Zygmuntowo, Jezierzyce, Wonieść, Parsko, Gniewowo, Stara Przysieka Pierwsza, Stara Przysieka Druga
asp. sztab. Tomasz Bajstok, tel. 516-952-953, e-mail: dzielnicowy.smigiel18@po.policja.gov.pl
Dzielnicowy Posterunku Policji w Śmiglu asp.sztab. Tomasz Bajstok, informuje, że planem priorytetowym w rejonie dzielnicy nr 18 jest wyeliminowanie negatywnego zjawiska, które występuje w okolicy miejscowości Wonieść oraz Jezierzyce. W skazanym miejscu znajdują się wjazdy do lasu, a osoby do tego nie uprawnione korzystają z tych dróg, w celu dotarcia do linii brzegowej jeziora Wonieść. Popełniając w ten sposób wykroczenie z art 161KW.
opr. Dzielnicowi z KPP w Kościanie/RN