Ciekawe informacje
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji
"Składam świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywię również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą, choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok..." - Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
-
Wzięliśmy udział w akacji „Milion BOMBEK dla Ingusi”
„Milion BOMBEK dla Ingusi” to akcja polegająca na zawieszeniu na choince bombki z napisem #bohaterskaInga i prośba o wsparcie zbiórki ratującej życie kilkumiesięcznej, walecznej dziewczynki. Nasza komenda została nominowana przez KPP w Policach i podjęliśmy rzuconą rękawicę.
-
Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjantka w wolnym czasie, wspólnie z innym kierowcą zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował toyotą. Zatrzymany miał trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy. Teraz może mu grozić nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
POSZUKIWANY Z NARKOTYKAMI PIESZO NA DRODZE S5
27-letni mężczyzna szedł pieszo poboczem drogi ekspresowej S5, w trakcie kontroli okazało się, że jest poszukiwany oraz posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
-
KWP - Święta coraz bliżej…
Przed nami okres przedświątecznej gorączki i zakupów. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. W tym roku, zwracając uwagę na bezpieczeństwo powinniśmy pamiętać również o zachowaniu dystansu społecznego i obowiązku przestrzegania przepisów związanych z pandemią.
-
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polskiej Policji
-
Zima zaskoczyła kierowców
W czwartek spadł pierwszy śnieg, co z pewnością bardzo ucieszyło dzieci, ale mniej kierowców, którzy z niedowierzaniem patrzyli na drogi. Pierwsze opady białego puchu to również kolizje do których doszło w trudniejszych warunkach drogowych.
-
KWP - Odpowiedzialne zakupy
Policja wspólnie ze służbami sanitarnymi wznowili kontrole miejsc gdzie robimy zakupy, w szczególności duże centra handlowe. Wszyscy musimy pamiętać, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach wszyscy musimy się wykazać odpowiedzialnością za siebie i innych.
-
Sprawdź uprawnienia kierowcy na stronie gov.pl
Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.
-
Poszukujemy świadków potrącenia pieszego
W sobotę 21 listopada 2020 r. ok. godz. 17:30 w Czempiniu na ul. Towarowej doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych przez kierującego renault megane. Szukamy świadków, którzy w tym czasie znajdowali się na tej ulicy i widzieli to zdarzenie.