Bezpiecznie - chce się żyć! - Konkursy, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, inicjatywy

Bezpiecznie - chce się żyć!

5.jpgBezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego było motywem przewodnim wczorajszej imprezy edukacyjno – prewencyjnej „Bezpiecznie, chce się żyć”, która odbyła się  w sali widowiskowej kościańskiego ośrodka kultury. Na pełną salę widzów oczekiwała moc atrakcji.  

 

Imprezę rozpoczęła projekcja filmu „Idź tak abyś doszedł !”. Fabuła filmu poruszała różne wątki dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego szczególną troską obejmując bezpieczeństwo najczęstszych ofiar wypadków drogowych – pieszych. Po projekcji, najważniejsze tezy materiału zostały przedstawione także w kontekście danych i  doświadczeń wielkopolskiej i kościańskiej policji przez moderatora imprezy – asp. sztab. Macieja Bednika z WRD KWP w Poznaniu oraz Naczelnika kościańskiej drogówki – podinsp. Romana Grabarę. Kolejną atrakcję stanowił quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wymienieni już prowadzący, rozgrzali intelektualnie i emocjonalnie zarówno uczestników turnieju jak i widownię. Było to prawdziwe „spotkanie  z drogówką” – przeplatanie  chwil grozy i niepewności oraz refleksji i humoru. Zwycięzca konkursu otrzymał w nagrodę funkcjonalną kurtę – oczywiści odblaskową. W trakcie konkursu policyjni drogowi eksperci dowiedli, że nie ustępują umiejętnością koncentrowania uwagi widowni  kolejnym bohaterem kościańskiego widowiska, które zakończył popis  Kabaretu Młodych Panów. Satyrycy w swoich skeczach nie oszczędzili także policjantów. Różnorodność środków przekazu użytych w widowisku z pewnością nie pozwoli  na szybkie zapomnienie jego głównego przesłania.

Realizacja tego przedsięwzięcia  możliwa była dzięki wieloletniej współpracy wielkopolskiej drogówki z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest także kolejna inicjatywa, która  wpisuje się w cały cykl  działań edukacyjno – informacyjnych ( konkursy, turnieje, happeningi, rajdy ) WRD KPP w Kościanie skierowanych na poprawę bezpieczeństwa  niechronionych uczestników ruchu drogowego.

{galeria}GALERIE/081209{/galeria}