KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. „Przez pryzmat historii do dzisiejszych czasów”

  W 2019 roku obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. To dla nas czas refleksji nad formacją oraz moment na sięgnięcie do jej korzeni. Z tej okazji w kościańskiej komendzie odbyła się debata społeczna. Została również otwarta wystawa poświęcona naszej formacji z okresu 20-lecia międzywojennego.

 2. Poszukujemy zaginionych - aktualizacja

  Zaginione matka i córka zostały odnalezione. Są całe i zdrowe.

 3. Trzy „prawka” zatrzymane za prędkość

  W ostatnim czasie niemalże codziennie na terenie powiatu kościańskiego policjanci z drogówki podejmowali czynności wobec kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

 4. KOMUNIKAT - znalezione pieniądze!

  9 lutego 2018 roku do Posterunku Policji w Czempiniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, iż w rejonie ulicy Kościańskie Przedmieście w Czempiniu, w godzinach przedpołudniowych znalazł pieniądze. Gotówka została zabezpieczona, a następnie przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie przy ul. Gostyńskiej, skąd właściciel zguby może ją odebrać. Znalazcy gratulujemy wzorowej postawy!

 5. Świadkowie pomogli zatrzymać nietrzeźwych kierujących.

  W niedziele 13 października 2019 roku na terenie powiatu kościańskiego miały miejsce dwie sytuacje, gdzie świadkowie zdarzeń zareagowali i wezwali policję. W obu przypadkach kierujący pojazdami byli nietrzeźwi.

 6. „Z sądowym zakazem”

  Kilka dni temu w ciągu 3 godzin policjanci z kościańskiej komendy dwukrotnie podejmowali czynności w stosunku do 37-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który prowadził pojazd posiadając zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 8. „Areszt dla sprawcy wypadku drogowego”

  Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 30-letniego obywatela Mołdawii, sprawcy wypadku drogowego w Łuszkowie, który miał miejsce 26 października 2019r.

 9. Święto Policji

  21 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji "Święta Policji" policjantów KPP w Kościanie. Udział w niej wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,Starosta Kościański, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Z okazji 98 rocznicy utworzenia Policji policjanci naszej jednostki, a także osoby współpracujące na co dzień z naszą formacją zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami.

 10. Ogłoszenie dotyczące planowanych terminów przyjęć do służby w Policji w roku 2019

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2019r. Chętne osoby do wstąpienia w szeregi Policji zapraszamy.