KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji

  21 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji "Święta Policji" policjantów KPP w Kościanie. Udział w niej wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,Starosta Kościański, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Z okazji 98 rocznicy utworzenia Policji policjanci naszej jednostki, a także osoby współpracujące na co dzień z naszą formacją zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami.

 2. Rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń

  Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa przy sprzedaży sprzętu komputerowego. Mężczyzna ten podawał się za osobę, która posiada liczne znajomości w instytucjach samorządowych i oferował pomoc w zakupie komputera, pobierając opłatę w wysokości 400 złotych za komputer, który jak twierdził wart jest kilka tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań uzyskano wizerunek mężczyzny, mogącego mieć związek z prowadzonym postępowaniem. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach mężczyznę, proszone są o kontakt pod tel. 516-907-605 lub z dyżurnym naszej komendy pod numerem 997.

 3. Najlepszy policjant Ruchu Drogowego 2017

  Już po raz trzydziesty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Swarzędzu, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach wiedzy, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Legionowie. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 4. Zatrzymane prawo jazdy.

  19- latkowi zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowej i nieudzielenie pomocy ofierze zdarzenia drogowego.

 5. Zablokowana krajowa „piątka”

  Ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 5 z powodu uszkodzonej naczepy, która zablokowała rondo w Głuchowie.

 6. Plebiscyt „Asy Bezpieczeństwa” rozstrzygnięty!

  W plebiscycie „Asy bezpieczeństwa” Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Został nim st. asp. Przemysław Potyrała z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Drugie miejsce zajął nasz kolega - mł. asp. Łukasz Szczerbal pełniący służbę w Posterunku Policji w Czempiniu. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 6 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 7. O bezpieczeństwie z dziećmi

  Wakacje trwają już ponad tydzień. Mimo, że pogoda za oknem nie nastraja zbyt pozytywnie, to dzieci mają więcej wolnego czasu, spędzając go w różny sposób. Policjanci starają się przestrzegać przed niebezpieczeństwami i przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

 8. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Krzywiniu

  Wczoraj na Rynku w Krzywiniu rozbrzmiała Odezwa społeczności PaT. Jako symbol wolności po odczytaniu Odezwy zostały wypuszczone gołębie oraz balony. To przesłanie dla młodzieży, że są wolni a wybory, jakich dokonują w życiu zależą od nich samych. Odczytanie odezwy poprzedziło wiele atrakcji przygotowanych dla młodzieży.

 10. Zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione rzeczy

  Policjanci odzyskali wózek dziecięcy i rower trekkingowy, które zostały skradzione w ubiegłym tygodniu na terenie Kościana. Zatrzymano również sprawcę kradzieży, którym okazał się 30-letni mężczyzna ostatnio przebywający na terenie gm. Kościan.