KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Odprawa podsumowująca 2017r.

  Dzisiaj (05.02) o godz. 11:00 na sali konferencyjnej KPP w Kościanie odbyła się odprawa podsumowująca wyniki pracy naszej jednostki w 2017r. W odprawie udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Konrad Chmielewski, Starosta Kościański, Wójt Gminy Kościan, Burmistrzowie i przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kościańskiego. W odprawie udział wziął również Prokurator Rejonowy w Kościanie.

 2. Uwaga mrozy! Pomagajmy!

  Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i czeka nas kilka mroźnych dni. Będzie to ciężki czas dla osób, które nie mają schronienia nad głową. Policjanci w trakcie służby sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, żeby również nie przechodzili obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W sytuacjach, gdy zauważymy, że czyjeś życie może być zagrożone, poinformujmy o tym służby ratunkowe.

 3. Spotkanie na Uniwersytecie

  Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami Kościańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wykładu dla słuchaczy, funkcjonariusze przedstawili garść porad, jak bronić się przed oszustami wykorzystującymi ludzką życzliwość.

 4. KOMUNIKAT - znalezione pieniądze!

  9 lutego 2018 roku do Posterunku Policji w Czempiniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, iż w rejonie ulicy Kościańskie Przedmieście w Czempiniu, w godzinach przedpołudniowych znalazł pieniądze. Gotówka została zabezpieczona, a następnie przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie przy ul. Gostyńskiej, skąd właściciel zguby może ją odebrać. Znalazcy gratulujemy wzorowej postawy!

 5. Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem - FERIE 2018

  Dzięki współpracy kościańskiej Policji z Państwową Strażą Pożarną w Kościanie uczestnicy obozu sportowego w Nowym Dębcu oraz półkolonii w Śmiglu mogli wysłuchać porad i uczestniczyć w zajęciach praktycznych - ratownictwie na lodzie.

 6. Szanowne Panie, Policjantki i Pracownice Policji!

  Serdeczne życzenia od Kierownictwa polskiej Policji z okazji Dnia Kobiet

 7. Spowodował kolizję i odjechał

  W piątek (02.03.) o godz. 8:00 dyżurny został powiadomiony o kolizji drogowej w Kościanie na ul. 14 Dywizji. Na miejscu policjanci zastali jednak tylko osobę której pojazd został uszkodzony. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki spostrzegawczości osoby, której samochód został uszkodzony, sprawca został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu.

 8. Rozczarowani włamywacze zatrzymani

  W piątek przed południem dwaj mężczyźni w wieku 20 i 28 lat włamali się na zaplecze lokalu gastronomicznego w Krzywiniu. Zostali zatrzymani chwilę później przez policjantów z Posterunku Policji w Krzywiniu na jednej z ulic, gdzie chodzili od sklepu do sklepu, żeby sprzedać zdobyty łup.

 9. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

 10. TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  Informujemy, że trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Głównym organizatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Również nasza jednostka włączyła się w te działania organizując dyżury dla mieszkańców powiatu. Działania trwają w dniach od 19 lutego do 25 lutego 2018 r. Policjanci z KPP w Kościanie będą pełnić dyżury wspólnie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej działającymi na terenie powiatu kościańskiego.