KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Na „czołówkę” z radiowozem

  Chwile grozy przeżyli wczoraj policjanci ruchu drogowego patrolujący obwodnicę Śmigla. Gwałtowne hamowanie i zjechanie na pobocze uchroniło mundurowych przed czołowym zderzeniem z wyprzedzającym z przeciwka inne pojazdy Audi. Kierujący tym samochodem został zatrzymany. Za niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem.

 2. Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej

  Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej. Dziewczyna oddaliła się w sobotę (04.08) przed południem z ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Dziewczyna ma 15 lat. Rysopis zaginionej: 170 cm wzrostu, włosy długie blond, trądzik na twarzy, jasna karnacja. W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana w krótkie spodenki w czerwone kwiatki, bluza koloru niebieskiego. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Aleksandry Kobierskiej można przekazywać przez całą dobę do jednostki Policji w Kościanie na nr telefonu 65 5116 211 lub 997.

 3. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 4. Dzielnicowi na motopiknikiu

  W niedzielę na parkingu przy kościańskim basenie odbył się motopiknik, który zgromadził znaczną grupę miłośników motoryzacji. Również nasi dzielnicowi mieli swój udział w tym przedsięwzięciu. Na stoisku prewencyjnym prezentowali sprzęt policyjny i służyli radami odwiedzającym.

 5. Sprawca kradzieży roweru zatrzymany

  Dzisiaj rano kryminalni zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który 28 sierpnia ukradł rower pozostawiony w stojaku pod dworcem PKP w Kościanie. Sprawcę zatrzymano na terenie powiatu gostyńskiego. Mężczyzna po przewiezieniu do naszej komendy został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do kradzieży dwóch rowerów, które były zaparkowane obok dworca.

 6. Z zepsutego samochodu do aresztu

  Podwójnego pecha miał wczoraj rano 23-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, któremu zepsuł się samochód na krajowej „piątce”. Ze stojącego na poboczu samochodu trafił do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 7. Nietypowy ładunek powodem kontroli i utraty prawa jazdy

  Patrol ruchu drogowego przejeżdżający w piątkowe popołudnie przez Jarogniewice drogą krajową nr 5 interweniował wobec operatora koparko-ładowarki. Wszystko przez nietypowy ładunek przewożony w przedniej łyżce pojazdu. Kierujący maszyną stracił prawo jazdy na 3 miesiące z powodu jej zawartości.

 8. Zjadł łup i poszedł spać

  We wtorek 4 września 2018r ok. godz. 23:30 zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do altany na ogródkach działkowych w Kościanie. Wysłany na miejsce patrol w altanie zastał właściciela i włamywacza wybudzonego z głębokiego snu. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty.

 9. KGP - Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków

  Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

 10. Widzisz wandali? Nie bądź obojętny.

  W minionym tygodniu nieznani sprawcy uszkodzili kilka drzewek na terenach spacerowych oraz donicę z kwiatami zdobiącą jeden z kościańskich mostów. Policjanci prowadzą już kilka spraw związanych z uszkodzeniem mienia na terenie Kościana. Jeśli widzisz, że ktoś niszczy wspólne mienie to nie bądź obojętny.