KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji 2020

  Tegoroczne Święto Policji z powodu epidemii koronawirusa bardzo różniło się od wcześniejszych. Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji – insp. Andrzej Zakrzewski wręczył rozkazy mianujące policjantów na wyższe stopnie policyjne. Odczytano również wyróżniania, które otrzymają policjanci w późniejszym terminie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

 2. #GaszynChallenge w KPP w Kościanie

  Policjanci z naszej jednostki przyjęli wyzwanie i włączyli w akcję, która ogarnęła cały kraj. Chcemy dołożyć małą cegiełkę do pomocy małej Sandrze z Kalisza. Na placu za nasza komendą wykonaliśmy 10 pompek, na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji - nadkom. Konradem Stróżyńskim.

 3. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 5. Zwróć uwagę co wyrzucasz do pojemnika na śmieci

  W ostatnim czasie na terenie Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamontowano monitoring, który obejmuje swoim zasięgiem miejsca składowania odpadów. Wystarczyło kilka dni jego funkcjonowania, żeby zarejestrował działania mieszkańców Kościana niezgodne z obowiązującymi przepisami.

 6. Ukradł, bo był zdenerwowany

  Policjanci Zespołu ds. Wykroczeń przedstawili zarzuty uszkodzenia i kradzieży baneru wyborczego 22-letniemu mieszkańcowi Kościana. Mężczyzna przyznał do popełnienia czyów i złożył wyjaśnienia w sprawie.

 7. Pies czeka na właściciela

  Dzisiaj około godz. 13:30 w rejonie ronda w Kiełczewie po jezdni biegał pies. Zagrażał sobie oraz uczestnikom ruchu drogowego, którzy próbowali go ominąć. Jeszcze dzisiaj zostanie on przekazany do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Jeśli rozpoznajesz swojego czworonożnego przyjaciela, to skontaktuj się ze schroniskiem w Gaju.

 8. KWP – Sezon motocyklowy a bezpieczeństwo - video

  Sezon motocyklowy w pełni. Dwa kółka, piękna pogoda i poczucie wolności – warto było na to czekać! Niestety policyjne statystyki nie są już takie optymistyczne. Na wielkopolskich drogach od początku wakacji zginęło aż trzech motocyklistów! Dlatego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu apelują o rozwagę do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Dzisiaj (16.03.) podczas uroczystej zbiórki czterech dzielnicowych z naszej jednostki otrzymało mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

 10. KWP – Udane wakacje to bezpieczne wakacje

  Planujesz wypoczynek nad morzem lub jeziorem? Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Czas relaksu nie zwalnia nas od racjonalnego myślenia i rozsądnych zachowań. Zadbaj o to, by ten czas wspominać przyjemnie. W ramach tegorocznej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wielkopolscy policjanci przedstawiają kilka niezbędnych porad