KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Włamywacz zatrzymany, a pojazd odzyskany

  Kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Kościana, który 11 października na terenie Kościana włamał się i ukradł Fiata Punto. Uszkodzony nocnym wojażem złodzieja pojazd wrócił już do właściciela. Włamywacz w poniedziałek usłyszał policyjne zarzuty. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

 2. Uwaga mrozy! Pomagajmy!

  Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i czeka nas kilka mroźnych dni. Będzie to ciężki czas dla osób, które nie mają schronienia nad głową. Policjanci w trakcie służby sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, żeby również nie przechodzili obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W sytuacjach, gdy zauważymy, że czyjeś życie może być zagrożone, poinformujmy o tym służby ratunkowe.

 3. Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej

  Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej. Dziewczyna oddaliła się w sobotę (04.08) przed południem z ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Dziewczyna ma 15 lat. Rysopis zaginionej: 170 cm wzrostu, włosy długie blond, trądzik na twarzy, jasna karnacja. W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana w krótkie spodenki w czerwone kwiatki, bluza koloru niebieskiego. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Aleksandry Kobierskiej można przekazywać przez całą dobę do jednostki Policji w Kościanie na nr telefonu 65 5116 211 lub 997.

 4. Zatrzymani za kradzież radia samochodowego i smartfona

  Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy na początku czerwca tego roku z zaparkowanego VW Passata ukradli telefon komórkowy oraz radio samochodowe. Łączna wartość strat, które spowodowali wyniosła 1650zł. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, do których się przyznali.

 5. Awanse wśród policji

 6. Spotkanie przed sezonem zimowym

  Wczoraj (14.11.) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kościańskiego w trakcie zbliżającego się dużymi krokami sezony zimowego. Na sali zgromadzili się przedstawiciele wszystkich służb i instytucji, które w okresie zimowym dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

 7. Policjanci na Nocy Zawodowców

  W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się Noc Zawodowców. Impreza łączyła ze sobą promocję szkolnictwa zawodowego z targami pracy. Wśród szkół, firm promujących się na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska naszej jednostki. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o warunkach przyjęć do służby oraz zobaczyć zaledwie niewielką część sprzętu jakim dysponuje nasza formacja.

 8. Motopiknik – też tam byliśmy

  Wczoraj (20.08) na parkingu przy kościańskim basenie odbył się kolejny motopiknik, który zgromadził rzesze miłośników motoryzacji. Również policjanci z naszej komendy mieli swój udział w przebiegu tego wydarzenia.

 9. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.