KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Policjant z Kościana najlepszy w województwie

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego zmierzyli się w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXI Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się 7 czerwca br. w Swarzędzu. Organizatorami byli Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz. Wygrał kolega z naszej jednostki - mł. asp. Hubert Stelmaszyk.

 2. Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

  15 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie odbyła się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, poświęcona poprawie bezpieczeństwa w okresie sezonu letniego na terenie powiatu kościańskiego.

 3. Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego "Dzielnicowy na medal 2018"

  W związku z potrzebą kreowania pozytywnego wizerunku Policji, w szczególności działań podejmowanych przez dzielnicowych zgodnie z programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, wzorem roku ubiegłego Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z gazetą „Głos Wielkopolski”, TVP 3 oddział Poznań oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego przeprowadzi na terenie całej Wielkopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego „Dzielnicowy na Medal 2018”.

 4. Dzielnicowi odzyskali skradziony prezent komunijny

  Dzień po zgłoszeniu kradzieży roweru górskiego, dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży. Odzyskali również prezent komunijny, który został już zwrócony prawowitemu właścicielowi. Zatrzymana w związku z tą sprawą kobieta, usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

 5. Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu

  Za nami kolejny długi weekend. Dla szczęśliwców był on okazją do wyjazdu, co wiązało się często z podróżowaniem samochodem. Nad bezpieczeństwem osób przemierzających drogi powiatu kościańskiego od środy 30 maja do niedzieli 3 czerwca, czuwało łącznie 39 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Niestety, mimo apeli i ostrzeżeń w mediach ogólnopolskich część kierowców zdecydowała się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 6. Podejrzany o podpalenie został aresztowany

  Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące 50-letniego mieszkańca Kościana, podejrzanego o podpalenie budynku w Sierakowie. Do pożaru doszło w czwartek po południu. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych kilka godzin pod podpaleniu.

 7. Ikona polskiej motoryzacji odzyskana

  W ubiegłym tygodniu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu prywatnej posesji w Śmiglu ukradli Fiata 126p. Sympatyczne autko zostało odzyskane i już trafiło do właściciela. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży.

 8. Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim koncentrować się będą na działaniach prospołecznych ułatwiając płynność ruchu zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

 9. Areszt za rozbój i pozbawienie wolności

  W sobotę Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował dwóch 17-latków, którzy wspólnie z 18-letnim kolegą pozbawili wolności 16-latka. Sprawcy grożąc swojej ofierze, zabrali również telefon komórkowy o wartości ponad 4 tyś zł, oraz portfel w którym były dokumenty i niewielka suma pieniędzy. Sprawcy zostali zatrzymani w dniu zgłoszenia przestępstwa na terenie Nowego Dębca.

 10. Holenderscy policjanci przestrzegali młodzież

  Wczoraj (14.06.) w Kościańskim Ośrodku Kultury młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotkała się z funkcjonariuszami holenderskiej Policji. Akcję „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” organizuje od kilku lat Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z holenderską Policją. Celem spotkania było zwiększenie świadomości wśród osób planujących wyjazd w celach zarobkowych do Holandii i uświadomienie zagrożeń związanych z handlem ludźmi.