KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

  26 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie odbyła się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, poświęcona poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 2. Przekazanie nowych laptopów

  Burmistrz Kościana Michał Jurga przekazał dzisiaj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie mł. insp. Andrzeja Zakrzewskiego dwa laptopy o łącznej wartości blisko 6600zł. Środki na zakup sprzętu pochodziły z budżetu Samorządu Kościana.

 3. Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Dzisiaj (16.03.) podczas uroczystej zbiórki czterech dzielnicowych z naszej jednostki otrzymało mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

 4. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Rowerzyści – "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Przed nami kolejny wiosenny weekend. Choć pogoda nas nie rozpieszcza z każdym dniem na drogach amatorów dwóch kółek będzie coraz więcej. Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego, w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo" wielkopolska Policja rozpoczyna działania informacyjno-prewencyjne skierowane do rowerzystów.

 6. Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

  Na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, który w terenie zabudowanym jadąc motocyklem, przekroczył prędkość o 81km/h. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Poniżej podajemy więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa na drogach powiatu.

 7. Sprawcy zniszczenia nagrobków zatrzymani

  Kryminalni z Kościana wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Krzywiniu ustalili i zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia nagrobków na cmentarzu w Krzywiniu. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

 8. „Dwie strony sieci” – podsumowanie konkursu

  Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu na spot i komiks w ramach projektu „Dwie Strony Sieci”.

 9. Dziecko krzywdzone - konferencja

  W piątek (10.02.) w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pt. „Dziecko krzywdzone”, skierowana do osób pracujących w placówkach pedagogicznych oraz instytucjach pomocowych funkcjonujących na terenie powiatu kościańskiego. Zorganizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki współpracy naszej komendy ze Starostwem Powiatowym w Kościanie, Przedszkolem nr 2 w Kościanie oraz Urzędem Miasta w Kościanie.

 10. Odpowie za kradzież akumulatorów

  Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu na początku marca za kradzież akumulatorów z terenu warsztatu samochodowego. Do kradzieży doszło w grudniu 2015r.