KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

  Zakończył się sierpniowy długi weekend. Od 11 do 15 sierpnia na drogach powiatu kościańskiego doszło do trzech wypadków, w których pięć osób zostało rannych.

 2. Święto Policji

  21 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji "Święta Policji" policjantów KPP w Kościanie. Udział w niej wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,Starosta Kościański, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Z okazji 98 rocznicy utworzenia Policji policjanci naszej jednostki, a także osoby współpracujące na co dzień z naszą formacją zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami.

 3. Zachęcamy do korzystania z ulepszonej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - video

  Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.

 4. Rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń

  Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa przy sprzedaży sprzętu komputerowego. Mężczyzna ten podawał się za osobę, która posiada liczne znajomości w instytucjach samorządowych i oferował pomoc w zakupie komputera, pobierając opłatę w wysokości 400 złotych za komputer, który jak twierdził wart jest kilka tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań uzyskano wizerunek mężczyzny, mogącego mieć związek z prowadzonym postępowaniem. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach mężczyznę, proszone są o kontakt pod tel. 516-907-605 lub z dyżurnym naszej komendy pod numerem 997.

 5. Bezpieczne prace polowe – akcja profilaktyczna na targowisku w Śmiglu

  W środę policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu wraz z profilaktykiem przeprowadzili akcję „Bezpieczne prace polowe” na targowisku w Śmiglu.

 6. Najlepszy policjant Ruchu Drogowego 2017

  Już po raz trzydziesty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Swarzędzu, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach wiedzy, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Legionowie. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 7. Pomogli bezpiecznie dojechać do szpitala

  Policjanci z naszej drogówki pomogli dotrzeć do szpitala 27-letniej kobiecie, która miała problemy z oddychaniem i traciła przytomność. Na sygnałach przeprowadzili samochód, wiozący potrzebującą pomocy do szpitala w Kościanie.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo…”

  Minęła połowa wakacji. Każdy czeka na upragniony urlop. Dzieci odpoczywają od obowiązków szkolnych. Dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa to okres wytężonej pracy, żeby wszyscy letnicy mogli bezpiecznie wypocząć i wrócić do swoich domów.

 9. Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany dzięki reakcji świadków.

  Wczoraj (08.08) w Śmiglu dzięki szybkiej reakcji osób widzących niemoc motocyklisty, zatrzymano kompletnie pijanego 60-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, próbującego jechać motocyklem.

 10. Odpowiedzą za uporczywe nękanie i grożenie szkolnej koleżance

  Przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą trzy nastolatki, które w specyficzny sposób okazywały swoje zainteresowanie koleżanką uczęszczającą do tego samego gimnazjum. Przez kilka miesięcy nękały i groziły szkolnej koleżance. Fakt ten zgłosił czujny rodzic.