KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Nowa siedziba Posterunku Policji w Krzywiniu

  Wczoraj (15.11.) w Krzywiniu uroczyście otwarto Centrum Usług Społecznych, skupiające w jednym miejscu kilka instytucji działających na rzecz społeczności lokalnej. Nową siedzibę zyskali również policjanci w Posterunku w Krzywiniu.

 2. Reprezentacja KPP w Kościanie na podium

  Drużyna KPP w Kościanie zajęła trzecie miejsce w turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się w sobotę (2.12.) na sali sportowej w Borowie. W drużynie policjantów zagrał najlepszy zawodnik turnieju, ale to tym później.

 3. Z promilami na skradzionych kołach

  W sobotę około godz. 9:50 w Kiełczewie kierujący Oplem Astrą, 28-letni mieszkaniec gm. Kościan spowodował kolizję z Renault Clio. Byłaby to kolizja jak wiele innych obsługiwanych przez funkcjonariuszy każdego dnia. To jednak nie koniec długiej listy przewinień sprawcy zdarzenia.

 4. Okradli swojego pracodawcę

  Kryminalni z naszej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy w połowie listopada b.r. z terenu firmy zajmującej się skupem i przetwórstwem pieczarek dokonali kradzieży skrzyniopalet o łącznej wartości ponad 8000zł.

 5. Dostarczał kosmetyki a kradł inny asortyment

  Za kradzież mienia o łącznej wartości ponad 1700zł odpowie 39-letni mieszkaniec Poznania zatrzymany w miniony piątek przez naszych kryminalnych. Dostarczając towar do obiektu handlowego, z półek na zapleczu zabierał inny asortyment.

 6. Nietrzeźwy zmienił nietrzeźwego – dwóch zatrzymanych kierowców w jednym samochodzie

  O tym że pomysłowość ludzka nie zna granic przekonali się policjanci z Krzywinia we wtorkowy wieczór. Funkcjonariusze około 22:40 otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy poruszającego się VW Transporterem. Gdy zauważyli znanego im mężczyznę za kierownicą wskazanego pojazdu, podjęli próbę zatrzymania. Kierowca jednak zaczął uciekać przed radiowozem. Po krótkim pościgu i zatrzymaniu samochodu, za kierownicą siedział już inny kierowca.

 7. Zmiana organizacji ruchu na terenie Kościana

  Za kilka dni w Kościanie zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Młyńskiej. W związku z tym nastąpią poważne zmiany w organizacji ruchu kołowego na terenie miasta.

 8. Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych

  O tym, że działania na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego są bardzo potrzebne przekonujemy się każdego dnia podczas patrolowania ulic. Przekonał się o tym również mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna ominął radiowóz, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić osobę przechodzącą przez jezdnię. To nie koniec jego przewinień.

 9. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 10. Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

  Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do mieszkańców województwa wielkopolskiego.