VI Kościański rajd rowerowy - Konkursy, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, inicjatywy

VI Kościański rajd rowerowy

dsc_0015.jpgWiatr i dżdżysta pogoda nie wystraszyły blisko 200 uczestników VI kościańskiego Rajdu Rowerowego połączonego z II Rajdem Karola. Pilotowani przez policjantów i wolontariuszy ze stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI”  cykliści przejechali trasę do Kotusza i z powrotem.

Przed wyjazdem, na pl. Niezłomnych w Kościanie, pod pomnikiem Jana Pawła II rowerzyści złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicz i modlili się w intencji beatyfikacji Papieża Polaka. Zanim uczestnicy dojechali do wigwamu w Kotuszu, rozpętała się ulewa dlatego organizatorzy zrezygnowali z rozegrania w tym miejscu zaplanowanych konkursów . Rowerzyści mogli za to ogrzać się przy ognisku, posilić i wspólnie pośpiewać. Zjawiska przyrody nie były łaskawe także w drodze powrotnej. Na szczęście na miejscu w Kościanie można było ogrzać nieco organizm częstując się  gorącą grochówką z kotła i smażoną kiełbasą. Na boisku kościańskiego zespołu szkół przy ul. Wielichowskiej chętni  wzięli udział w kilku konkurencjach rowerowych m.in. jeździe torem sprawnościowym, wyścigu torem crossowym. Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. aparaty cyfrowe.  W imprezie wzięły udział zorganizowane grupy z 10 szkół powiatu kościańskiego, cykliści z Grupy Rowerowej Jana Pawła II, poznańskiego UAM i Kościańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przypomnijmy, że organizatorami sobotniego rajdu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI” w Kościanie, Stowarzyszenie – Grupa Rowerowa Jana Pawła II, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie i Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Celem imprezy było poznanie walorów krajoznawczo - turystycznych powiatu kościańskiego, popularyzacja turystyki rowerowej jako jednej z form czynnego wypoczynku, zasad bezpiecznej jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.

{galeria}GALERIE/160509{/galeria}