Na torze zdeklasowała rywali - Konkursy, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, inicjatywy

Na torze zdeklasowała rywali

dsc_0035.jpg Wczoraj (28.IV) zapadły finałowe rozstrzygnięcia  w  powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie ruchu drogowego. W konkursie adresowanym do uczniów szkół podstawowych udział wzięło 17 trzyosobowych drużyn.

Turniejowe konkurencje składały się w dwóch zadań. Najpierw uczestnicy musieli uporać się z testem wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym. Druga z konkurencji polegała na jak najsprawniejszym pokonaniu rowerem specjalnego toru przeszkód. Już pierwsza konkurencja wyłoniła faworytów, jako jedyni test bezbłędnie rozwiązali reprezentanci Zespołu Szkół w Lubiniu, Mikołaj Klupś i Jakub Sikora. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły jednak na torze przeszkód gdzie uczestnicy zmagań musieli wykazać się sporą sprawnością, szybkością i koordynacją ruchową. Obserwatorzy zakładali, że te zmagania przebiegać będą „pod dyktando” drużyn zdominowanych przez płeć męską. Nic bardziej mylnego, okazało się że tor najszybciej pokonała Monika Wojciechowska z Czempinia, która  tym samym zapewniła  zwycięstwo zespołowe drużynie z Czempinia.

Puchar zwycięzcom wręczył reprezentant fundatora, Stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI” w Kościanie – Krzysztof Klóskowski ( który przygotował  także wymagający  tor przeszkód i pełnił rolę jego gospodarza ).  Laureatów konkursu nagradzali także przedstawiciele współorganizatorów turnieju  V-ce Starosta Kościański, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie,  przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu.  

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Czempiniu, drużyna w składzie: Monika Wojciechowska, Andrzej Kuśnierek, Jakub Mikołajczak.  II – miejsce – Zespół Szkół w Lubiniu, drużyna w składzie: Krystian Kuczyński, Mikołaj Klupś, Jakub Sikora. III – miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Kościanie, drużyna w składzie: Hubert Lewandowski, Adam Matysiak, Sebastian Orzałkiewicz.

{galeria}GALERIE/280409{/galeria}