Czym skorupka za młodu nasiąknie - Konkursy, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, inicjatywy

Czym skorupka za młodu nasiąknie

a_019.jpg Współorganizatorem dwóch  edukacyjno – informacyjnych inicjatyw była w ostatnim tygodniu kościańska drogówka. Adresatem obu byli najbardziej zagrożeni uczestnicy ruchu drogowego: niechronieni i młodociani.

 

 

 

Dużym zainteresowaniem i frekwencją ciszyło się szkolenie młodych posiadaczy jednośladów. Celem szkolenia było doskonalenie wiedzy i bezpiecznych drogowych zachowań wśród tej grupy użytkowników dróg. Po szkoleniu w siedzibie LOK-u przeprowadzonym przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościanie podinsp. Romana Grabarę,  kolumna motocyklistów przejechała ulicami miasta na boisko przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Tam odbyły się konkursy sprawnościowe i pokazy jazdy na skuterach i quadach. 

Na bardzo wysokim poziomie stał finał turnieju motoryzacyjnego. Uczestnicy musieli sprawdzić swoją motoryzacyjno- prawną wiedzę w bardzo trudnym teście wielokrotnego wyboru. Kolejną z turniejowych konkurencji była pierwsza pomoc przedmedyczna. Te zmagania oceniali ratownicy z państwowej straży pożarnej. Turniej wieńczyła jazda sprawnościowa samochodem. Kierowcy przekonali się ,  iż  w warunkach stresu warto postawić na precyzję i bezpieczeństwo a nie brawurę.  

Główny laur  wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, w składzie: Marek Józefowski, Szymon Ruskowiak, Jakub Stucki. Tym samym zespół ten będzie reprezentował nasz powiat w turnieju wojewódzkim. Parafrazując znane przysłowie, mamy nadzieje, że czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość .…nie potrąci.   Składamy podziękowania: Starostwu Powiatowemu w Kościanie, Stowarzyszeniu „Stop Śmierci” w Kościanie, Dyrekcji ZSP w Kościanie oraz WORD w Lesznie.

{galeria}GALERIE/230409{/galeria}