Dzisiaj działania NURD - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Dzisiaj działania NURD

Dzisiaj, 21 września policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadrzędnym celem tych działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Działania te są kontynuacją działań Ogólnopolskich i Europejskich w ramach ROAD SAFETY DAYS.

Funkcjonariusze w ramach dzisiejszych działań w godzinach porannych prowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne w rejonie wiaduktu w Kościanie na ul. Młynskiej. Pieszym i rowerzystom, z którymi policjanci rozmawiali wręczano elementy odblaskowe, ulotki i ,,kieszonkowe kodeksy rowerzysty”.

 Wielu rowerzystów pytało jak ma się poruszać w rejonie wiaduktu. Otóż nowe oznakowanie i pojwienie się tabliczek ,,dozwolony ruch rowerzystów”, zezwala na poruszanie się rowerem po chodniku. Trzeba jednak pamiętać, że choć pierwszeństwo na chodniku ma pieszy, zarówno pieszy jak i rowerzysta w tej sytuacji muszą zachować szczególną ostrożność. Rowerzysta może się również poruszać jezdnią, co również nie będzie błędem.        

O tym, że niektórym kierowcom z trudem przychodzi respektowanie obowiązujących przepisów świadczą liczby z dwóch dni działań. Tylko 16 i 18 września w ramach działań ROAD SAFETY DAYS policjanci kościańskiej drogówki skontrolowali 94 pojazdy i ujawnili 65 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jakie przepisy trakuje z dystanem. Dzisiaj policjanci drogówki szczególnie będą zwracać uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

sierż. sztab. Paulina Piechowiak

  • Na zdjęciu widać policjantki umundurowane wręczające odblaski rowerzystce.
  • Na zdjęciu widoczni są policjanci ruchu drogowego z osobą pieszą.
  • Na zdjęciu widać policjantów ruchu drogowego podczas działań prewencyjnych.
  • Na zdjęciu widoczni są policjanci ruchu drogowego w trakcie rozmowy i wręczania gadżetów profilaktycznych rowerzystce.