W trosce o bezpieczeństwo na drogach - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

W trosce o bezpieczeństwo na drogach

Od dzisiaj trwają działania ROAD SAFETY DAYS na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Są to działania Policji i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, zwłaszcza wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

Policjanci kościańskiej drogówki aktywnie włączyli się w realizacje działań i już pierwszego dnia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie kontroli drogowych przypominali najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz wręczali ulotki i odblaski zapakowane w woreczki.

Z przekazanych materiałów profilaktycznych kierujący pojazdami mogli dowiedzieć sie co zrobić gdy zdarzy sie wypadek i jak udzielić pierwszej pomocy oraz przypomnieć sobie ograniczenia prędkości i zasady ruchu pieszych i rowerzystów.

Pamiętajmy, że jako kierujący pojazdami odpowiadamy nie tylko za życie, naszę oraz pasażerów, ale także innych uczestników ruchu drogowego, którzy znajdują się w danej chwili w naszym pobliżu. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, żeby spowodować zdarzenie drogowe.

PAMIĘTAJ!

- kieruj się zasadą ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego,

- obserwuj otoczenie i dostosuj się do natężenia ruchu na drodze,

- patrz na znaki - nigdy nie jedź ,,na pamięć”,

- nigdy nie prowadź pojazdu, jeżeli spożywałeś alkoholu lub nie jesteś pewien co do stanu swojej trzeźwości (spożywałeś alkohol dzień wcześniej).

 

sierż. sztab. Paulina Piechowiak/ RN

  • Na zdjęciu widać policjanta ruchu drogowego stojącego przy radiowozie oznakowanym. Policjant mierzy prędkość.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego podczas kontroli drogowej
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusz wręcza ulotkę profilaktyczną.