Komunikaty/informacje

„Prędkość – zero tolerancji” na drogach powiatu kościańskiego

Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Prędkość – zero tolerancji”. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 40 pojazdów. Patrole można było spotkać także na bocznych drogach, o czym przekonał się 27-latek zatrzymany do kontroli w Nowej Wsi. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

W niedzielę (07.07.) policjanci z kościańskiej drogówki przeprowadzili działania, których celem było egzekwowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusze w szczególności sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z przepisową prędkością. W trakcie działań policjanci zatrzymali 25 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, oraz 8 którzy popełnili inne wykroczenie w ruchu drogowym.

Policjanci zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne. Jeden kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu nowotomyskiego jadący Mercedesem został zatrzymany w Nowej Wsi. Oprócz utraty prawa jazdy, mężczyzna, mężczyzna został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie.