„Bezpieczna droga do szkoły” - w trosce o najmłodszych - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

„Bezpieczna droga do szkoły” - w trosce o najmłodszych

Nowy rok szkolny nabiera tempa. Za dziećmi już pierwszy tydzień edukacji. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji w minionym tygodniu czuwali w rejonach szkół i przedszkoli nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Chcemy, żeby każde dziecko całe i zdrowe dotarło do szkoły i po zajęciach bezpiecznie wróciło do swojego domu.

Jak co roku, w pierwszym tygodniu inaugurującym nowy rok szkolny funkcjonariusze uczestniczą w ogólnopolskich działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w szczególności w rejonach szkół oraz zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Policjanci zwracają na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych. Sprawdzają, czy piesi przechodząc przez jezdnię, korzystają z oznakowanych przejść. Mundurowi kontrolują także zachowania kierujących pojazdami względem pieszych, przestrzeganie ograniczeń prędkości szczególnie na drogach przyległych do placówek oświatowych.

W minionym tygodniu zaledwie od poniedziałku do piątku doszło do 8 kolizji drogowych i jednego wypadku. W ciągu pięciu dni pierwszego tygodnia edukacji na drogach prawowało 43 policjantów drogówki. Oprócz tego nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i przedszkoli czuwali też policjanci prewencji.

To jednak nie koniec działań. Cały wrzesień to bardzo pracowity czas dla policjantów zajmujących się profilaktyką oraz dzielnicowych, którzy przeprowadzą dziesiątki spotkań w przedszkolach i szkołach. Najmłodszym pokażą, a starszym dzieciom przypomną zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu