Autokary do kontroli - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Autokary do kontroli

W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na „zielone szkoły” i zbliżającymi się wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju (załącznik nr 1) wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji

Przypominamy, że w KPP w Kościanie można zgłaszać kontrolę autokaru w Wydziale Ruchu Drogowego pod nr telefonu 65 5116 261. W miarę możliwości prosimy o kontakt kilka dni przed planowanym wyjazdem w celu ułożenia grafiku kontroli, gdyż tego samego dnia o tej samej godzinie mogą być zgłoszone kontrole w rożnych częściach powiatu. W celu ułatwienia organizacji wyjazdu, policjanci ruchu drogowego przeprowadzają kontrole autokarów w miejscach wskazanych przez organizatora.

 

KGP/RN

Pliki do pobrania

  • 381.57 KB
  • 804.36 KB