Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

10 września policjanci z KPP Kościan odwiedzili Szkołę Podstawowa i Przedszkole w Starych Oborzyskach. Podczas spotkań uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa, zasad prawidłowego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Mundurowi w trakcie spotkań z dziećmi przedstawili na czym polega ich praca, pokazali sprzęt służbowy oraz radiowóz. Dzieci pod okiem funkcjonariuszy ćwiczyły prawidłowe przechodzenie na drugą stronę jezdni na oznaczonym przejściu dla pieszych. Nauczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa, m.in.: jak zachować się w kontakcie z obcymi, co zrobić gdy się zgubią, co zrobić gdy widzą pożar, przestępstwo lub wypadek. Poznały równiez numer alarmowy. Dzieci na zakończenie obejrzały bajkę edukacyjną, która przypomniała i utrwaliła im zasady przedstawione wcześniej przez policjantów.

Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów zakładki profilaktyczne ze znakami drogowymi i pojazdami służb ratunkowych. Ponadto dzieci klas pierwszych otrzymały odblaski.

sierż. sztab. Paulina Piechowiak

  • Na zdjęciu widać dzieci idące na spacer z policjantem.
  • Zdjęcie przedstawia siedzące dzieci a w oddali stoi policjant prowadzący zajęcia.
  • Zdjęcie przedstawia siedzące dzieci i w oddali policjanta prowadzącego pogadankę.