„Narkotyki i dopalacze zabijają” - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

„Narkotyki i dopalacze zabijają”

„Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. To kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W promowanie kampanii włączyli się policjanci kościańskiej komendy. Podczas cyklicznych spotkań z młodzieżą policjanci uświadamiają młodym ludziom, że dopalacze i narkotyki to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem

W ostatnim okresie spotkania odbyły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Kościanie, Szkole Podstawowej w Jerce, Szkole Podstawowej w Śmiglu. Spotkania te przeprowadził asp. Marek Ludwiczak. Spotkanie odbyło się także w Szkole Podstawowej w Bonikowie, gdzie o dopalaczach i narkotykach mówiła asp. Izabela Czerwińska. Udział w tych przedsięwzięciach wzięło ponad 470 uczniów.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

  • Działania w ramach kampanii "Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty".
  • Działania w ramach kampanii "Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty".
  • Działania w ramach kampanii "Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty".