Prewencja informuje

O bezpieczeństwie z dziećmi. Rodzicu pamiętaj, że jesteś przykładem.

Wrzesień to początek przygody z edukacją dla najmłodszych dzieci. Dla wielu pociech to pierwsze kroki w przedszkolu lub szkole. Policjanci starają się, żeby czas spędzony poza domem był bezpieczny. Mundurowi biorą udział w spotkaniach z najmłodszymi. Pamiętajmy jednak, że najwięcej wiedzy każdego dnia przekazują rodzice. Rodzicu! Bądź przykładem dla swojego dziecka.

We wrześniu policjanci zajmujący się zagadnieniami z zakresu profilaktyki, a także dzielnicowi przeprowadzili dziesiątki spotkań z dziećmi w szkołach podstawowych i przedszkolach. W trakcie pogadanek starali się przekazać informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, a także bezpiecznej zabawy w domu czy na placu zabaw. Dzieci z uwagą słuchały, same chętnie dzieliły się spostrzeżeniami z tego np. jak przez jezdnię przechodzą rodzice spiesząc się rano do pracy. Mamy nadzieję, że w młodych umysłach zostaną na dłużej zasady bezpiecznego funkcjonowania  w ruchu ulicznym a także podczas zabawy z rówieśnikami.

Drogi Rodzicu! Korzystaj z przejść dla pieszych idąc ze swoją pociechą (sam również), Zapinaj pasy bezpieczeństwa sobie i swoim małym skarbom które z Tobą podróżują w samochodzie. Bądź przykładem dla swoich dzieci. Dzieci podczas spotkań z policjantami potrafią wymienić dużo więcej „grzeszków” swoich rodziców śpieszących się każdego dnia.

  • Na zdjęciu widać policjanta przechodzącego z dziećmi przez przejście dla pieszych.
  • Na zdjęciu widać policjanta umundurowanego z dwójką dzieci przed przejściem dla pieszych - nauka prawidłowego korzystania z przejścia.
  • Na zdjęciu widać policjanta z dziećmi i maskotką wielkopolskiej policji.
  • Na zdjęciu widać dwóch policjantów stojących przy radiowozie razem z dziećmi przedszkolnymi.
  • Na zdjęciu widać dzieci przedszkolne pozujące do zdjęcie z policjantami.
  • Na zdjęciu widać policjanta z dziećmi.