W trosce o bezpieczeństwo seniorów - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

W piątek policjantka zajmująca się profilaktyką przeprowadziła prelekcję dla seniorów z gm. Czempiń w hali sportowej „Herkules” w Borowie. Spotkanie z policjantką było elementem imprezy „Seniorzy na sportowo”. Działania na rzecz osób starszych i mieszkających samotnie prowadzone są w ramach programu „Bezpieczne życie seniora”.

Policjantka przybliżyła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Przestrzegała jak unikać zagrożeń związanych z działalnością oszustów. Oprócz informacji na temat bezpieczeństwa sytuacyjnego, inne służby edukowały jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie zorganizował czempiński oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

To nie jedyne spotkanie z seniorami, w którym wzięliśmy udział. Również w ubiegłym tygodniu, przedstawiciel naszej komendy  wziął udział w spotkaniu w Kokorzynie. Policjant omówił zagrożenia z jakimi mogą spotkać się osoby starsze i mieszkające samotnie. Przekazał również garść informacji dotyczących minimalizacji zagrożeń. Przedstawiciel Straży Pożarnej omówił zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bardzo aktualne obecnie ryzyko zatrucia czadem.

 

 

Foto UM w Czempiniu i ML