Prewencja informuje

„Bezpiecznie to wiedzieć i znać” z pierwszoklasistami w Śmiglu

W poniedziałek (23.10.) policjant zajmujący się zagadnieniami z zakresu profilaktyki odwiedził uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. W spotkaniu udział wziął również Starosta Kościański, który wspiera funkcjonariuszy w realizacji przedsięwzięć profilaktycznych.

Policjant przybliżył pierwszoklasistom zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zebrane na auli dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjanta z zakresu ruchu drogowego, czy też bezpiecznej zabawy w domu.

Podczas pogadanki policjant przypomniał również o obowiązku zapinania pasów w samochodzie oraz o zasadach zachowania się w stosunku do obcych i agresywnych zwierząt.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu edukacyjno-profilaktycznego dla dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał książeczkę „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, opracowaną wspólnie przez Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową PSP, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Starostwo Powiatowe.

Książeczki otrzymają wszyscy uczniowie klas pierwszych na terenie powiatu. Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki wsparciu Starosty Kościańskiego, który sfinansował przygotowanie i druk poradników dla dzieci.