Zawody wędkarskie - Po służbie - KPP Kościan

Po służbie

Zawody wędkarskie

zawody_wdkarskie_15r_015W dniu 11 kwietnia br. na kanale wojnowickim pod Kościanem odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym z cyklu Grand Prix Policji Województwa Wielkopolskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Imprezę wygrała drużyna reprezentująca policje z Wolsztyna w składzie  Ariel Górny, Rafał Lewandowski i Michał Mania.  

Do zawodów stanęło 48 związanych z policją wędkarzy. W zmaganiach drużynowych sklasyfikowano 11 ekip. W zawodach rywalizowano między innymi o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Połów trwał cztery godziny i jak ocenili go sami uczestnicy w tym rok nie był obfity – „ryba nie brała”. Najlepszym „spławikowcem” okazał się Tomasz Horemski z Poznania, który złowił ponad 7 kg ryby. Kolejne miejsce zajęli nasz kolega z KPP w Kościanie Tomasz Jagodziński z wynikiem ponad 6 kg, a trzecie miejsce Rafał Lewandowski z KPP w Wolsztynie z wynikiem ponad  4 kg.

Rywalizacje drużynową wygrała ekipa z Wolsztyna przed ekipami reprezentującymi MSW OKOÑ z Miejskiej Górki i KMP Leszno 3.

Największa złowiona  ryba to „Lin”, który ważył ponad 0,390 kg. Szczęśliwcem tego połowu był Jan Lipiecki z Poznania. Sędzią głównym był Jerzy Haince i Stefan Janik.  Tradycyjnie po „wędkarskich” zmaganiach nadeszła chwila na wręczanie pucharów i medali. Nie obyło się również bez rozmów i dyskusji o połowach przy stole biesiadnym

{galeria}GALERIE/Zawody wedkarskie 2015{/galeria}