Zanotowaliśmy - sierpień 2020 r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - sierpień 2020 r.

 

29 sierpnia 2020 r. – sobota, zostaliśmy powiadomieni o ujawnieniu w lesie w okolicy Kiełczewa niewybuchu prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na miejscy policjanci potwierdzili zgłoszenie. Wezwano patrol saperski Wojska Polskiego z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu który zabezpieczył i wywiózł niebezpieczne znalezisko na poligon w celu unieszkodliwienia.

26 sierpnia 2020 r. - środa, ok. godz. 8:20 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli 41-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

ok. godz. 12:25 w KOścianie na ul. Sierakowskiego, kierujący volkswagenem, 65-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z hondą, którą kierował 86-letni mężczyzna. uczestnicy kolizji byli trzeźwi. NIkt nie odniósł obrażeń.

25 sierpnia 2020 r. wtorek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Nieznany sprawca ukradł jednoślad  ze stojaka mieszczącego się na osiedlu mieszkaniowym w Kościanie. Straty wyceniono na kwotę około 1000zł.

Ok. godz. 11:35 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem, mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji  z dostawczym oplem, którym kierował obywatel Ukrainy. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:10 w Kościanie na ul Łąkowej zatrzymano 32-letniego mieszkańca Kościana kierującego fiatem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Mężczyznę zatrzymano dzięki czujności świadków, którzy powiadomili nas o nietrzeźwym kierowcy.

24 sierpnia 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 17:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pobicia 32-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Mężczyzna z urazem głowy i klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Lesznie. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

22 sierpnia 2020 r. – sobota, ok. godz. 14:20 w Łuszkowie, kierujący dostawczym volkswagenem  mieszkaniec gm. Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się audi, którym kierował mieszkaniec powiatu śremskiego i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:50  w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 50-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Chwilę później, również na ul. Łąkowej zatrzymano kolejnego rowerzystę. Tym razem badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie 41-letniego mieszkańca Kościana.

21 sierpnia 2020 r. – piątek, ok. godz. 22:50 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia przy lokalu gastronomicznym mieszczącym się na ul. Śmigielskiej w Kościanie oraz zaparkowanego w tym miejscu skutera . Właściciel pojazdu wycenił wstępnie straty na kwotę 950zł. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

 

20.08.2020r. czwartek, ok. godz. 05.15 doszło do pożaru w m. Przysieka Polska w firmie Polcopper- pożar odpadów recyklingowych z niewiadomych przyczyn. Postępowanie prowadzi PSP i KPP Kościan pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie.

Około godz. 15.00 w m. Stare Bojanowo 57-letni mieszkaniec gm. Śmigiel na drodze publicznej kierował rowerem w stanie nietrzeźwości 0,96 mg/l. Ukarano mandatem karnym.

około godz. 16.30 2 km przed Śmiglem Na drodze S5 w kierunku Poznania 39-letnia mieszkanka pow. wolsztyńskiego kierując samochodem m-ki Seat podczas manewru wyprzedzania, zaczęła gwałtownie hamować, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. 15-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala z urazem kończyny. Kobieta oraz 4-letni pasażer bez obrażeń.

19.08.2020r. środa, około godz. 16:40 27-letni mieszkaniec Leszna kierując samochodem m-ki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem m-ki VW 33-letniemu mieszkańcowi gm. Kościan. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Około godz. 17.00 w m. Bonikowo 46-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego kierował samochodem m-ki Peugeot w stanie po spożyciu alkoholu 0,25 mg/l.

Około godz. 18.00 w Czaczu na drodze nr 5 42-letnia mieszkanka Stargardu kierując ciągnikiem siodłowym z naczepą, wykonując manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z samochodem m-ki VW T4 kierowanego przez 62-letniego mieszkańca gm. Czempiń.

18.08.2020r. wtorek, około godz. 16:45 na drodze nr 5 w m. Ponin w samochodzie m-ki Peugeot doszło do zwarcia instalacji, w wyniku czego zapalił się. Ugaszony przez kierującego cysterną.

Około godz. 16:55 na rondzie przy zjeździe z 5 na S5 na odcinku Kościan Północ kierujący samochodem m-ki Renault 40-letni mieszkaniec gminy Jotrusin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem m-ki BMW42-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowo Podgórne. Ukarano mandatem karnym.

17.08.2020r. poniedziałek, około godz. 14:20 w m. Czarkowo kierujący samochodem m-ki Peugeot 206 21-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Nissan Primera, kierowanego przez 69-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. W wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości pojazd ten uderzył w samochód m-ki Ford Fiesta, kierowanego przez 57-letnią mieszkankę gm. Kościan, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. W wyniku uderzenia pojazd m-ki Ford Fiesta przemieścił się i uderzył w samochód m-ki Toyota Yaris kierowanego przez 41-letnią mieszkankę gm. Kościan. W zdarzeniu wzięły łącznie udział 4 samochody osobowe. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

Około godz. 19:15 w m. Śmigiel kierujący samochodem m-ki Opel Astra zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w lusterko pojazdu m-ki Toyota Celica kierowanego przez 21-letniego mieszkańca gminy Śmigiel, jadącego w przeciwnym kierunku, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Ustalono numery rejestracyjne pojazdu oraz świadków zdarzenia.

Około godz. 20:50 na drodze Turew - Stary Gołębin 15-letni mieszkaniec gm. Czempiń stracił panowanie nad kierowanym motorowerem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się. Razem z nim podróżował pasażer 17-letni mieszkaniec gm. Czempiń. Chłopak doznał urazu nogi. Z uwagi na to, iż sprawcą kolizji była osoba nieletnia sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Kościanie Wydział Rodzinny i Nieletnich.

16.08.2020r.-niedziela, około godz. 09:55 w m. Kiełczewo 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego kierując samochodem m-ki VW Sharan w trakcie manewru omijania pojazdu m-ki Volvo XC60 uszkodził lusterko oraz powłokę lakierniczą pojazdu. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Około godz. 17:30 w m. Jerka 22-letni mieszkaniec gm. Kościan kierując samochodem m-ki VW Passat wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się , że jest wyprzedzany przez motocykl m-ki Honda, którym kierował 56-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Uczestnicy trzeźwi, motocyklista zabrany do Szpitala z urazem barku. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Około godz. 20:30 w m. Kościan na ul. Piłsudzkiego 32-latni mieszkaniec Kościana kierując samochodem m-ki Opel corsa najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki VW Arteon kierowanego przez 29-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 05:00 zamiejscowością Nowy Dębiec kierujący motorowerem m-ki KYMCO uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę. 35-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego został przewieziony do szpitala na badania.

15.08.2020r.-sobota, około godz. 16:15 w m. Czacz na wyjeździe z miejscowości na drogę DK 5, 56-letni mieszkaniec Leszna kierując samochodem m-ki Nissan Qashqai nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Nissan Micra kierowanego przez 24-letnią mieszkankę Zielonej Góry, w wyniku czego najechał na tył pojazdu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem karnym.

14.08.2020r.- piątek,  około godz. 09:45 w m. Kościan ul. Nacławska 55-letni mieszkaniec powiatu Kościańskiego kierując rowerem najprawdopodobniej wjechał w otwarte drzwi samochodu osobowego m-ki Opel Vivaro, którego właścicielem jest mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna trafił na obserwacje do Szpitala. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

12.08.2020r.-środa, około godz. 12:45 w m. Śmigiel ul. Ariańska kierujący samochodem m-ki Mercedes 57-letni mieszkaniec gminy Osieczna, podczas manewru cofania doprowadził do kolizji z samochodem m-ki VW Polo kierowanego przez 53-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Uczestnicy trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem karnym.

Około godz. 17:00 w Kościanie na ul. Poznańskiej kierująca samochodem m-ki Nissan Micr,a 55-letnia mieszkanka Kościana, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku pojazdowi m-ki Audi A6 kierowanego również przez mieszkankę Kościana, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Obie kierujące były trzeźwe, brak obrażeń, sprawczynię ukarano mandatem karnym.

11.08.2020.- wtorek, około godz. 14:35 49-letni mieszkaniec Poznania dokonał kradzieży alkoholu w postaci wódki o wartości 31,99 zł w markecie Kaufland. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

O godz. 18:00 w m. Bonikowo 49-letni mieszkaniec gm. Opalenica kierując motocyklem m-ki Yamaha przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 123/50 km. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

W okresie od 29.07.20 do 03.08.2020 mieszkaniec gm. Czempiń dokonał kilku kradzieży  artykułów spożywczych w markecie Biedronka o łącznej wartości 41,94 zł.

10.08.2020r.- poniedziałek, około godz. 05:15 na drodze S5, rejon MOP Kokorzyn, kierujący samochodem-ki Citroen Berlingo nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego najechał na tył samochodu m-ki Nissan Qashqai. Uczestnicy trzeźwi, bez obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Około godz. 17:30 w m. Racot 37-letni mieszkaniec gminy Kościan kierował samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

09.08.2020r.-niedziela, ok. godz. 02:00 w m. Nielęgowo doszło do pożaru stogu siana składającego się z około 50 balotów z niewyjaśnionych przyczyn.

Około godz. 17.00 w m. Śmigiel 21-letnia  kierująca motocyklem m-ki Yamaha nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z samochodem m-ki Fiat Seicento. Nikt nie został ranny, sprawczyni zastała ukarana mandatem karnym.

Około godz. 22:10 w m. Cichowo 31-letni mieszkaniec powiatu śremskiego kierował na drodze publicznej samochodem m-ki Volvo będąc w stanie nietrzeźwości 1,28 mg/l tj. 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

08.08.2020r.- sobota, ok godz. 11:20 w m. Jerka nn kierujący pojazdem osobowym podczas manewru omijania doprowadził do kolizji z samochodem m-ki VW Passat kierowanego przez 31-letnią mieszkankę gm. Krzywiń. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Ok. godz. 11:25 w m. Czerwona Wieś doszło do kolizji pojazdu osobowego m-ki VW Polo z przebiegającą przez drogę zwierzyną leśną.

Ok. godz. 12:50 w m. Żelazno 49-letni mieszkaniec gm. Krzywiń kierował na drodze publicznej ciągnikiem rolniczym m-ki URSUS C-4041 będąc w stanie nietrzeźwości 1,48 mg/l. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia. Zatrzymano prawo jazdy.

Ok. godz. 17:10 w m. Czempiń kierujący ciągnikiem rolniczym m-ki New Holland z rozrzutnikiem podczas wykonywania manewru skrętu doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem osobowym m-ki Ford Focus. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca kolizji 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:41 m. Racot doszło do kolizji pojazdu osobowego m-ki Fiat Punto z przebiegającą przez drogę zwierzyną leśną.

07.08.2020r.-piątek, ok. godz. 01:30 22-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, kierując samochodem m-ki Mitsubishi L200 na prostym odcinku drogi S5, w rejonie węzła Śmigiel Południe, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku zestawu pojazdów ciągnika siodłowego m-ki Renault z naczepą kierowanego przez 43-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer samochodu osobowego marki- Mitsubishi L200- 43-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego.

05.08.2020r. – środa, ok. godz. 09:00 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1960 zł z kasy sklepu ogrodniczego w Kościanie. Został zatrzymany i usłyszał policyjne zarzuty.

04.08.2020r.- wtorek, ok. godz. 07:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Czacz- Przysieka Polska kierująca pojazdem Nissan Micra 61-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem m-ki Ford Focus, 44-letniej mieszkance Starego Bojanowa. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

W godzinach 10:00-13:00 policjanci trzykrotnie otrzymali zgłoszenie o kradzieży artykułów spożywczych w markecie Biedronka. Pierwszej dokonał 65-letni mężczyzna na kwotę 11,53 zł, drugiej dokonał 20-letni mężczyzna na kwotę 11,99 zł, a trzeciej 73-letnia kobieta na kwotę 15,30 zł. Wszyscy trzej byli mieszkańcami gminy Czempiń i zostali ukarani mandatami karnymi.

Ok. godz. 16:10 w m. Kościan na ul. Marcinkowskiego 71-letni mieszkaniec kościana kierował rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

03.08.2020r.- poniedziałek, ok. godz. 10:00 na drodze S5 na wysokości m. Bonikowo kierujący samochodem m-ki BMW 318, 22-letni mieszkaniec powiatu górowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Kierującego ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 12:45 pomiędzy miejscowością Sepno, a Bonikowo kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki MAN, 51-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie zachował należytej odległości od poprzedzanego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu m-ki Audi kierowanego przez 26-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego.

Ok. godz. 16:20 w m. Głuchowo na K5 kierujący samochodem m-ki Renault Kango, 55-lat mieszkaniec gm. Czempiń, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 20:15 w m. Sierniki 32-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, w terenie zabudowanym kierując samochodem m-ki Fiat Seicento przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Ok. godz. 23:25 na drodze z Kościana do Pianowa kierujący pojazdem m-ki VW Golf 26-letni mieszkaniec gm. Czempiń stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało 1,49mg/l – ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

02.08.2020r. – niedziela, ok. godz. 02:00 na drodze S5 węzeł Kościan Północ, kierujący samochodem m-ki Seat Ibiza 26-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, zjeżdżając z trasy S5 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wypadł z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Kierującego ukarano mandatem karnym.

01.08.2020 r. – sobota, ok. godz. 12:50 dwie kobiety lat 24 oraz lat 56, mieszkanki gm. Rokietnica dokonały kradzieży artykułów spożywczych oraz odzieży na łączną kwotę 345,67 zł. Sprawczynie ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 13:10 w m. Kościan ul. Szkolna kierująca samochodem m-ki Opel Agilla 74-letnia mieszkanka Kościana nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu m-ki BMW X5 55-letniemu mieszkańcowi Kościana doprowadzając do kolizji pojazdów. Sprawczyni ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 13:10 kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki DAF 36-letni mieszkaniec gm. Krzywiń wykonując manewr wyprzedzania spowodował zagrożenie bezpieczeństwa kierującemu skuterem m-ki Romet zmuszając go do wjechania do rowu w celu uniknięcia zderzenia pojazdów. Sporządzono wniosek o ukaranie.

ok. 18:00 w miejscowości Mikoszki, kierujący samochodem m-ki Alfa Romeo, 39-letni obywatel Albanii, zamieszkujący na terenie powiatu kościańskiego na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wjechał na chodnik, na którym potrącił 12-letniego chłopca, po czym uderzył w drzewo.Chłopiec w wyniku wypadku doznał obrażeń głowy i został przetransportowany przez LPR do szpitala w Poznaniu. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń i został zatrzymany. Jak się okazało zarówno mężczyzna jak i pasażerka pojazdu w trakcie zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu- przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie.

31 lipca 2020 r. - piątek, ok. godz. 14:10 pomiędzy m. Łukaszewo, a m. Rąbiń kierujący samochodem m-ki Skoda Fabia 39- letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechała na tył samochodu m-ki Toyota Auris, którym kierował 44-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca skodą został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:40 w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 50-letniego mieszkańca Jarogniewic. Badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:00 w m. Kościan ul. Bączkowskiego kierująca samochodem m-ki Renault Scenic 36-letnia mieszkanka Kościana, wykonując manewr cofania z parkingu na drogę nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem m-ki Ford S-Max doprowadzając do zderzenia. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawczyni kolizji ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 23.10 w m. Śmigiel policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży portfela z dokumentami, srebrnego łańcuszka oraz pieniędzy w kwocie 1000 zł. Ponadto podczas kontroli u 20-latka ujawniono dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością substancji psychotropowych.