Zanotowaliśmy - lipiec 2020 r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - lipiec 2020 r.

29 lipca 2020 r. – środa, ok. godz. 11:50  w Śmiglu na ul. Kilińskiego kierująca citroenem, 54-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył audi, którym kierował 42-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca citroenem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 19:18 w Kościanie na ul. Mickiewicza, kierujący motorowerem32-letni mieszkaniec Kościana doprowadził do kolizji z oplem, którym kierował 45-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie sprawcy kolizji.

28 lipca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 10:00 w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego nissanem 44-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Mężczyzna kierował samochodem wbrew orzeczonemu wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ok. godz. 10:05 w Kościanie na ul. Działkowej patrol zatrzymał 49-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę wbrew orzeczonemu wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

27 lipca 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 19:00 w Jasieniu, 7-letni chłopiec jadący rowerem pod opieką osoby dorosłej po chodniku prawdopodobnie wystraszył się psa na jednej z posesji, skręcił kierownicą i zjechał nagle z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód. Chłopca przetransportowano do szpitala na badania. Na szczęście dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Kierująca samochodem była trzeźwa.

26 lipca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 10:25 na drodze prowadzącej z Jerki w kierunku Śremu , 22-letnie mieszkanka powiatu śremskiego, kierująca volkswagenem  straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego pojazd dachował . Kierująca pojazdem oraz pasażer, zostali przetransportowani do szpitala w Śremie z ogólnymi potłuczeniami.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Krzywiniu na ul. Kościańskiego. Ok. godz. 11:40, kierująca fordem, 21-letnia mieszkanka gm. Krzywiń nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidło jadącemu rowerzyście i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca samochodem została ukarana mandatem karnym.

OK. godz. 14:35 w Rogaczewie Wielkim, kierująca seatem, 22-letnia mieszkanka gm. Krzywiń straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenia posesji. Nie odniosła żadnych obrażeń.

Ok. godz. 23:30 w Jerce na ul. Kościańskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego nissanem, 41-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,14 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

25 lipca 2020 r. – sobota, ok. godz. 17:30 w miejscowości Pelikan, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 56-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 22:20 na drodze ekspresowej s5 w pobliżu zjazdu Kościan południe, kierujący fordem, 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania zjechał na pobocze, odbił się od barier ochronnych po jednej i drugiej stronie jezdni. Pojazd został poważnie uszkodzony. Kierowcę przewieziono do szpitala na badania.  Doznał ogólnych potłuczeń.

24 lipca 2020 r. – piątek, ok. godz. 20:00 na ul. Kaźmierczaka w Kościanie, 44-letni mieszkaniec Kościana wszedł na jezdnie zza zaparkowanego pojazdu wprost pod nadjeżdżający motorower, którym kierował 24-letni mężczyzna. Kierujący skuterem próbując uniknąć zderzenia przewrócił się. Żadna osoba uczestnicząca w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Pieszy został ukarany mandatem karnym.

23 lipca 2020 r. – czwartek, ok. godz. 19:55 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Gostyńską, kierujący volkswagenem, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył jeppa, którym kierował mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

21 lipca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 20:40 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 60-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

20 lipca 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 15:05 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierujący fiatem, 21-letni mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do zderzenia z renault , którym kierował 62-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

19 lipca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 17:40  w Krzywiniu na ul. Kościańskiej, kierujący dacią 59-letni mieszkaniec gm. Krzywiń  w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowanego forda. Sprawca kolizji był trzeźwy.

Ok. godz. 20:505 w Nielęgowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego mercedesem, 25-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

18 lipca 2020 r. – sobota, ok. 6:10 w miejscowości Nowy Dębiec, kierujący renault, 22-letni mieszkaniec Kościana stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Jak się okazało nie posiada uprawnień do kierowania a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1,48 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Teraz możliwość zdobycia uprawnień może się odwlec w czasie.

Ok. godz. 12:40 w Cichowie, kierujący dostawczym volkswagenem, 18-letni mieszkaniec powiatu śremskiego  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie sprawcy kolizji.

Ok. godz. 17:00 na drodze S5, w okolicy Kościana, kierujący skodą, 29-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w bariery ochronne. W samochodzie w trakcie jazdy pękła opona i prawdopodobnie to było przyczyną utraty panowania nad pojazdem. Samochodem podróżowały cztery osoby. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala na badania. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

17 lipca 2020 r. – piątek, po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do altany na terenie ogródków działkowych w Kościanie. Nieznany sprawca po wejściu do wnętrza ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 860zł.  

Ok. godz. 18:45 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku z udziałem motocyklisty w miejscowości Słonin. Jak się okazało na miejscu, kierujący motorowerem 37-letni mieszkaniec gm. Czempiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i przewrócił się. Mężczyznę przewieziono do szpitala na badania. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Być może wpływ na problemy z opanowaniem pojazdu miał stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

16 lipca 2020 r. – czwartek, ok. godz. 19:55 na drodze między Karśnicami a Śniatami, kierujący dostawczym renault, 29-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego w trakcie wyprzedzania rowerzysty, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i potracił 46-latka jadącego rowerem. Mężczyzna z urazem ramienia został przetransportowany do szpitala. Badamy okoliczności wypadku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

14 lipca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 16:45 w Czempiniu kierująca renault, 52-letnia mieszkanka gm. Czempiń nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem kawasaki, którym kierował 67-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Żaden uczestnik nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 19:35 na skrzyżowaniu  ul. Północnej z Poznańską w Kościanie, kierująca oplem, 21-letnia mieszkanka gm. Krzywiń nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerzyście i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.Kierująca oplem została ukarana mandatem karnym.

13 lipca  2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 11:30 na drodze między Nielęgowem a Gryżyną, kierująca oplem, 32-letnia mieszkanka gm. Kościan straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechała z drogi do przydrożnego rowu.  Kobietę, oraz podróżujące z nią dziecko przetransportowano do szpitala na badania. Kierująca była trzeźwa.

Ok. godz. 17:30  w Kościanie na ul. Wyzwolenia, kierująca fordem, 52-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia  z seatem, którym kierowała 20-letnia mieszkanka gm. Śmigiel. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się i uszkodzony został zaparkowany BMW. Osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe. Kierująca fordem została ukarana mandatem karnym.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia samochodu. Do zdarzenia doszło na terenie Przysieki Polskiej. Nieznany sprawca uszkodził szybę od zaparkowanego pojazdu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1400zł.

12 lipca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 11:30  w miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motocyklem, 41-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

11 lipca 2020 r. – sobota, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch samochodów osobowych należących do mieszkańca gm. Czempiń. Nieznany sprawca przebił koła w pojazdach oraz wybił szyby.  Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ok. 3600zł.

9 lipca 2020 r. - czwartek, ok. godz. 14:50  w Kościanie na ul. Północnej, kierujący fordem, 76-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie zachował bezpiecznej odległości pomiedzy pojazdami i doprwowadził do kolizji  z peugeotem, którym kierował 33-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

8 lipca 2020 r. – środa, ok. godz. 8:45 w Karśnicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego toyotą, 48-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Kierujący pojazdem w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 61km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 18:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący seatem, 24-letni mieszkaniec gm. Kościan nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citroenem, którym kierował 65-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

7 lipca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 15:05 w Jerce na ul. Śremskiej, kierujący volkswagenem , 52-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył audi, którym podróżowały dwie osoby. Kierująca pojazdem, 53-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, oraz pasażerka pojazdu zostały przetransportowane do szpitala w Kościanie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobiety odniosły ogólne potłuczenia.

5 lipca 2020 r. - niedziela, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży portfeli z pieniędzmi i dokumentami oraz telefonu komórkowego na terenie Nowego Dębca. Osoby pokrzywdzone wyceniły wartość strat na łączną kwotę ponad 3300zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży. Jednocześnie przestrzegamy przed zostawianiem wartościowych rzeczy bez nadzoru w ogólnodostępnych miejscach np plaża, lokale usługowe. Złodziejowi wystarczy chwila naszej nieuwagi.

4 lipca 2020 r. – sobota, ok. godz. 7:15 na drodze S5 w okolicy Wydorowa kierujący oplem, 35-letnie mieszkaniec woj. śląskiego  stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierę ochronną. Żadna osoba podróżująca samochodem nie odniosła obrażeń. Kierujący był trzeźwy,

Ok. godz. 14:10 w Starym Bojanowie na ul. Szkolnej doszło do kolejnego zdarzenia. Kierująca peugeotem, 20-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidło poruszającemu się rowerzyście i doprowadziła do zderzenia. Do szpitala przetransportowano 72-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego rowerem. Uczestnicy byli trzeźwi.

Ok. godz. 18:10  w okolicy Turwi, kierujący renault , 38-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył peugeota, którym kierował 56-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

1 lipca 2020 r. - środa, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży kosy spalinowej. Do zdarzenia miało dojść na terenie Kościana. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 1400zł.

Ok. godz. 16:05 w Bonikowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego oplem 21-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 21:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze między Rąbiniem a Turwią. Prawdopodobnie kierujący motocyklem 40-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego uderzył w przebiegającą przez jezdnię zwierzynę leśną. W wyniku uderzenia motocyklista przewrócił się. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Lesznie, gdzie po kilku godzinach zmarł. Ustalamy dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.