Zanotowaliśmy - czerwiec 2020 r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - czerwiec 2020 r.

28 czerwca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 15:00 w Śmiglu na ul. Kilińskiego kierujący motocyklem suzuki, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel doprowadził do kolizji z volkswagenem, którym kierowała 21-letnia mieszkanka gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:10 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego w Śmiglu na ul. Kilińskiego. Na miejscu okazało się że mieszkaniec powiatu poznańskiego ujął kierowcę volvo, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Policyjna kontrola wykazała również, że 44-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

27 czerwca 2020 r. – sobota, ok. godz. 13:10  w Kościanie na ul Składowej, kierujący motocyklem suzuki, 24-letni mieszkaniec gm. Kościan w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji  z renault, którym kierował 77-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 13:40 na zjeździe z drogi ekspresowej s5 na Śmigiel, kierujący BMW, 42-letni mieszkaniec Wrocławia, nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał z drogi i uszkodził bariery ochronne. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

W Czarkowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ok. godz. 15:00, 69-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, kierujący renault  w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania  doprowadził do kolizji  z oplem, którym kierował 37-latek. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:40 w Spławiu patrol zatrzymał do kontroli 61-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

26 czerwca 2020 r. – piątek, ok. godz. 21:30 w Kościanie na Os. Nad łąkami zatrzymano do kontroli drogowej, jadącego oplem 52-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyznę zatrzymano po informacji od innego kierującego, który zgłosił, że kierowca opla ma trudności z opanowaniem pojazdu.

25 czerwca 2020 r. – czwartek, ok. godz. 10:50 na drodze S5 w okolicy Śmigla, kierujący renault, 44-letni mieszkaniec Poznania  w trakcie zmiany pasa ruchu doprowadził do kolizji z ciężarowym mercedesem, którego kierowcą był obywatel Bułgarii. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 11:50  w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 63-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało0,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 14:05 w Śmiglu na ul. Kilińskiego kierujący renault, 24-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył peugeota, którym kierował 42-latek również z terenu gm. Śmigiel. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

24 czerwca 2020 r. – środa, ok. godz. 21:50 w Kościanie na Os. Andersa zatrzymano do kontroli drogowej 34-letnią mieszkankę Kościana, kierującą oplem. Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie kobiety. Do zatrzymania doszło dzięki spostrzegawczości osób, które zareagowały i poinformowały nas o kierującej, która może być pod wpływem alkoholu.

23 czerwca 2020 r.wtorek, ok. godz. 7:00 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący audi, 19-letni  mieszkaniec gm. Kościan  w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowaną kią. Sprawca kolizji był trzeźwy.

Ok. godz. 11:35 w Kościanie na Placu Paderewskiego, kierująca fordem, 19-letnia mieszkanka gm. Kościan w trakcie włączania się do ruchu doprowadziła do kolizji z citroenem, którym kierował mieszkaniec Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Po południu zostaliśmy powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego. Do przestępstwa doszło w Kościanie na ul. Kaźmierczaka. Telefon skradziono z wnętrza zaparkowanego pojazdu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 800zł.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący mazdą, 22-letni mieszkaniec Kościana najechał na poprzedzającego go volkswagena, którym kierowała mieszkanka gm. Czempiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

20 czerwca 2020 r. – sobota, ok. godz. 15:50 w Czarkowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem 38-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym. Ponadto stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 20:40 w Czempiniu na ul Borówko Stare, kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w budynek. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Ok. godz. 23:45 w Nacławiu, kierująca audi, 22-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego zjechała z drogi i uderzyła w przystanek autobusowy. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

19 czerwca 2020 r. – piątek, ok. godz. 12:50 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym na drodze między Poninem a Czaczem. Wstępnie ustalono, że kierujący daewoo, 21-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego prawdopodobnie w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do rowu, gdzie daewoo uderzyło w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby. Najciężej ranny pasażer został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Puszczykowie, gdzie mimo podjętych działań ratowniczych zmarł. Pozostałe trzy osoby przewieziono do szpitala w Kościanie. Jedna osoba doznała złamania ręki, pozostałe dwie po badaniach zwolniono do domu. Ustalamy dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.

17 czerwca 2020 r. – środa, ok. godz. 6:55 w Śmiglu na ul. Kościuszki, kierująca dacią, 35-letnia mieszkanka powiatu nowotomyskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z toyotą, którą kierowała 28-letnia mieszkanka gm. Śmigiel. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca dacią została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 13:15 w Racocie kierujący ciągnikiem rolniczym ursus, 44-letni mieszkaniec gm. Kościan  w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do zderzenia z BMW, którym kierowała 39-letnia mieszkanka Poznania. Kierujący ciągnikiem nie upewnił się czy może bezpiecznie wykonać wjechać na posesję z drogi publicznej i rozpoczął manewr, gdy był już wyprzedzany przez inny pojazd. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

16 czerwca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 10:00 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, 29-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, kierujący scanią, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył poprzedzającego go opla. Osobowym samochodem kierowała 38-letnia mieszkanka gm. Czempiń. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 12:55 w rejonie Donatowa, kierujący dostawczym citroenem , 21-letni mieszkaniec gm. Krzywiń na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w drzewo od którego się odbił, następnie pojazd przewrócił się i uderzył w kolejne drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym otrzymaliśmy ok. godz. 16:00. Kierująca citroenem, 19-letnia mieszkanka gm. Kościan podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w fiata, którym kierował 71-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło w KOścianie na Os. Jagiellońskim.

15 czerwca 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 11:45 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący dostawczym mercedesem, 23-letni mieszkaniec gm. Kościan nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się seatowi, którym kierował 60-letni mężczyzna i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:45 w miejscowości Żelazno patrol zatrzymał do kontroli drogowej 61-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, kierującego peugeotem. Badanie trzeźwości wykazało 1,06 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdów, zaparkowanych na ul. Morownickiej w Śmiglu. Nieznany sprawca wybił szyby w dwóch samochodach. Ponadto po uszkodzeniu pokrywy silnika ukradł akumulator z jednego pojazdu. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę ok. 2500zł. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

14 czerwca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 18:10 na terenie MOP Sierakowo na drodze S5, 41-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego w trakcie wykonywania manewru cofania opel, doprowadziła do kolizji z mini cooperem, którym kierowała 33-letnia kobieta. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

13 czerwca 2020 r. – sobota, ok. godz. 13:00 w Kościanie na ul. Północnej, kierująca volkswagenem, 36-letnia mieszkanka gm. Kościan nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył volkswagena, którym kierował 63-letni mieszkaniec Kościana. W Wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył  w skodę, którą kierował 20-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Żadna osoba uczestnicząca w kolizji nie odniosła obrażeń. Kierująca volkswagenem została ukarana mandatem karnym.

12 czerwca 2020 r. – piątek, ok. godz. 10:30  w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierujący seatem, 45-letni mieszkaniec  gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył fiata, którym kierowała 37-letnia kobieta. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Tego dnia zostaliśmy również powiadomieni o kradzieży katalizatora od opla. Do kradzieży miało dojść na terenie Śmigla. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ok. 450zł.

Ok. godz. 19:05 w Czempiniu na ul. Kolejowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 65-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

10 czerwca 2020 r. – środa, ok. godz. 5:45 w Morownicy, 63-letni mężczyzna kierujący mazdą prawdopodobnie podczas wyprzedzania rowerzystki potracił 32-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Jadąca rowerem doznała ogólnych potłuczeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

9 czerwca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 13:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący renault, 78-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie ustąpi ł pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem volvo, którym kierował mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:10  w Jerce na ul. Śremskiej kierująca seatem, 20-letnia mieszkanka powiatu śremskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ja pojazdu i najechała na tył hyundaia, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Do szpitala w Śremie przetransportowano trzy osoby podróżujące seatem. Po badaniach okazało się, że odnieśli ogólne potłuczenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W Śmiglu na ul. Zdrojowej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ok godz. 21:10, 67-letni mieszkaniec gm. Śmigiel kierujący daewoo w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z toyotą, która kierował 21-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami byli trzźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

8 czerwca 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 13:15 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu osobowego między węzłami północ – południe na obwodnicy Śmigla. Spaleniu uległo volvo, prowadzone przez 27-letniego mężczyznę z gm. Śmigiel. Kierowca opuścił pojazd i nie odniósł żadnych obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały na czas akcji prowadzonej przez straż pożarną.  

Ok. godz. 20:00 powiadomiono nas o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Kiełczewie. Na miejscu ustalono, że kierująca skodą, 32-letnia mieszkanka gm. Czempiń doprowadziła do kolizji z oplem, którym kierowała 34-letnia kobieta. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

7 czerwca 2020 r. – niedziela, ok. godz. 9:30 w Śmiglu policjant jadący na służbę do swojej jednostki, zauważył kierowcę, którego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol z naszej jednostki. Zatrzymano kierującego oplem, 47-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Pamiętajmy, że każdy może powiadomić służby jeśli widzi osobę, która pod wpływem alkoholu próbuje kierować pojazdem. Dziękujemy koledze służącemu na terenie woj. lubuskiego za czujność.

Ok. godz. 14:50 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej s5, przy węźle Kościan północ. Ustalono, że kierujący bmw, 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego  stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierę ochronną. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia opony w pojeździe. Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut.

5 czerwca 2020 r. - piątek, ok. godz. 9:30 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, kierująca toyotą, 62-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z hondą, którą kierował 73-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji buyli trzeźwi.

4 czerwca 2020 r. – czwartek, zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych  w Nowym Dębcu. Nieznany sprawca po zerwaniu zabezpieczeń ukradł kosiarkę spalinową oraz przewody elektryczne. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1500zł.

Ok. godz. 20:05 między Rąbiniem a Łuszkowem doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierująca alfą romeo, 25-letnia mieszkanka powiatu śremskiego doprowadziła do kolizji z volkswagenem , którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego . Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

3 czerwca 2020 r. – środa, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży portfela i pieniędzy w kwocie 160zł. na szkodę mieszkanki gm. Kościan. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 10:25 w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 57-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:05 na drodze wojewódzkiej 308 w okolicy Bonikowa, kierująca fiatem, 36-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas, a następnie do rowu. Kobietę przetransportowano do szpitala na badania.

2 czerwca 2020 r. – wtorek, ok. godz. 23:30 zostaliśmy powiadomieni o kradzieży paliwa z terenu firmy działającej na terenie Śmigla. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę 800zł.

1 czerwca 2020 r. - poniedziałek, ok. godz. 22:45 w Kościanie na ul. Piaskowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 21-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,24 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.