Zanotowaliśmy - maj 2020 r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - maj 2020 r.

31 maja 2020 r. – niedziela, ok. godz. 19:00 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 29-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,14 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

30 maja 2020 r. – sobota, ok. godz. 16:40  w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem, 54-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ok. godz. 23:00 w Czempiniu na ul. Popiełuszki, kierujący volkswagenem, 32-letni mieszkaniec gm. Kościan uderzył w zaparkowane Iveco. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

29 maja 2020 r. – piątek, ok. godz. 16:35 na skrzyżowaniu ul. Polnej z Południową w Śmiglu doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący fordem 73-letni mieszkaniec Śmigla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki volkswagen, którym kierował 37-letni mieszkaniec gm. Śmigiel i doprowadził do zderzenia. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:15 w Bieczynach patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem 54-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,96 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący odpowie również za prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu.

27 maja 2020 r. – środa, ok. godz. 8:05 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący skodą 54-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył fiata, którym kierował mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9:35 w Kościanie na ul. Krasickiego kierujący audi, 54-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowaną toyotę. Kierujący był trzeźwy. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok godz. 11:40. Tym razem w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący dostawczym fiatem, 23-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w renault, którym kierował 48-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:00 w rejonie węzła Kościan północ, kierujący fiatem, 20-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego  w trakcie wykonywania manewru zmiany pasa, doprowadził do kolizji  ze skodą, którą kierował  mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

26 maja 2020 r. – wtorek, ok. godz. 7:50 w Nacławiu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 38-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

25 maja 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 11:45 w Kościanie na Placu Paderewskiego, kierujący oplem, 63-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem, którym kierowała mieszkanka Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 12:00 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca toyotą, 27-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego  w trakcie włączania się do ruchu doprowadziła do kolizji z peugeotem, którym kierowała mieszkanka powiatu poznańskiego a następnie uderzyła w zaparkowanego seata. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca toyotą została ukarana mandatem karnym.

25 maja 2020 r. - poniedziałek, ok. godz. 7:45 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym  w okolicy Spytkówek. Na miejscu ustalono, że 20-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, kierujący mazdą, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Męzczyznę przewieiono do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Kierujący był trzeźwy.

24 maja 2020 r. – niedziela, ok. godz. 12:05 za Nacławiem, kierujący mercedesem, 44-letni mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do zderzenia z motocyklem, którym kierował 58-letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:35 zostaliśmy powiadomieni o fiacie cinquecento w rowie na trasie między Turwią i Kopaszewem. Na miejscu zastano mieszkańca Kościana, który oświadczył, że stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do rowu. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Jak się okazało kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma aktualnego ubezpieczenia OC, ani badania technicznego.

23 maja 2020 r. – sobota, ok. godz. 11:30 w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 44-letniego mieszkańca gm. Czempiniu. Badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 21:00 na drodze ekspresowej S5 w rejonie miejscowości Piotrowo, kierujący BMW, 65-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków  i uderzył w barierę ochronną. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

22 maja 2020 r. – piątek, ok. godz. 22:00 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca samochodem marki kia, 70-letnia mieszkanka woj. dolnośląskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi renault, którym kierował 20-letni mieszkaniec gm. Kościan i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca kią została ukarana mandatem karnym.

21 maja 2020 r. – czwartek, ok. godz. 17:15 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 26-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,62 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 20:30 w Kościanie na Al. Kościuszki kierujący oplem, 19-letni mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu oplowi, którym kierowała 27-letnia kobieta i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:45 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą do Widziszewa doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca Jaguarem, 34-letnia mieszkanka woj. śląskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki BMW, którym kierowała 43-letnia mieszkanka woj. kujawsko-pomorskiego i doprowadziła do zderzenia. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe i nie odniosły obrażeń.

20 maja 2020 r. - środa, ok. godz. 17:45 w Kościanie na ul. Młyńskiej, kierujuący volkswagenem, 24-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru skrętu uderzył w zaprakowanego fiata należącego do mieszkańca powiatu śremskiego. Sprawca był trzeźwy.

18 maja 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 13:35 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego volkswagenem , 77-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,38 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Kościanie na Os. Piastowskim, kierujący mazdą, 37-letni mieszkaniec naszego powiatu w wyniku nieprawidłowego manewru uszkodził zaparkowanego opla. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

17 maja 2020 r. – niedziela, ok. godz. 14:55 w Kościanie na Os. Piastowskim, kierujący oplem, 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego w trakcie omijania zaparkowanych pojazdów uszkodził renault należące go mieszkańca Kościana. Sprawca był trzeźwy.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie Bukowej zatrzymano do kontroli, kierującego peugeotem obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierowca zatrzymany po informacji o niebezpiecznie poruszającym się pojeździe. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

16 maja 2020 r. – sobota, ok. godz. 11:40 w Czempiniu na ul. Wybickiego, kierujący mazdą, 42-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania uszkodził zaparkowanego fiata oraz toyotę. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

15 maja 2020 r. – piątek, ok. godz. 10:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca nissanem, 47-letnia mieszkanka gm. Śmigiel  w trakcie wykonywania manewrów na parkingu uderzyła w zaparkowanego seata należącego do mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Kierująca nissanem była trzeźwa.

11 maja 2020 r. - poniedziałek, ok. godz. 15:40 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą do Oborzysk doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem, 50-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi, którym kierował 58-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. NIkt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. 

10 maja 2020 – niedziela, ok. godz. 16:20 za Nacławiem, kierujący fiatem, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Być może wpływ na trudności w opanowaniu pojazdu miał wypity przez kierowcę alkohol. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 

9 maja 2020 r. – sobota, ok. godz. 13:30 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierujący toyotą yaris, 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego , nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie avensis, którą kierowała mieszkanka gm. Śmigiel i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 13:35 w Śmiglu na ul. Skarżyńskiego , kierujący peugeotem, 42-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z przejeżdżającym motocyklem, którym kierował 46-letni mieszkańca powiatu nowotomyskiego. W wyniku uderzenia motocykl przemieścił się i uderzył w nissana, którym kierowała 63-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dostawczego opla z 2016 r.  Samochód skradziono z parkingu w Kościanie. W samochodzie znajdowały różnego rodzaju elektronarzędzia. Zgłaszający wycenił łączną wartość strat na kwotę 150 tyś.

Ok. godz. 17:50 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego renault, 35-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

8 maja 2020 r. – piątek, ok. godz. 23:20 na drodze ekspresowej S5 w kierunku na Leszno, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem, 21-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, uderzył w bariery pochłaniające energię, po czym pojazd dachował. Kierowcę przetransportowano do szpitala w Kościanie z ogólnymi potłuczeniami. Mężczyzna był trzeźwy.

7 maja 2020 r. – czwartek, ok. godz. 19:10 w Kościanie na ul. Północnej, kierująca fiatem, 20-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył seata, którym kierował 46-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Podczas obsługi zdarzenia okazało się, że 20-latka nie posiada prawa jazdy. Kobieta została ukarana mandatami za spowodowanie kolizji oraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień.   

6 maja 2020 r. – środa, ok. godz. 9:50 na drodze między Brońskiem i Czaczem, kierująca toyotą, 43-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierującą pojazdem przetransportowano do szpitala z urazem nogi.

Ok. godz. 14:50 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z Baraniaka, kierujący renault, 48-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej rowerem 17-letniej mieszkance Kościana i doprowadził do zderzenia. Uczestnicy byli trzeźwi. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję

Ok. godz. 15:30 w Kościanie na ul Surzyńskiego zatrzymano jadącego rowerem 32-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie rowerzysty. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Po godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym. Tym razem na ul. Północnej, 19-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego, kierująca peugeotem doprowadziła do kolizji  z fiatem, którym kierował 57-letni mężczyzna. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Kierująca peugeotem została ukarana mandatem karnym.

5 maja 2020 r. – wtorek, ok. godz. 20:05 w Śmiglu  na ul. Wodnej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Toyotą, 68-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo poruszającym się volkswagenem, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

4 maja 2020 r. – poniedziałek, ok. godz. 10:15 w Wonieściu nieznany sprawca  w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania potrącił jadąca na rowerze 63-letnia mieszkankę gm. Śmigiel. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana do szpitala. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania osoby, która potrąciła rowerzystkę i odjechała z miejsca zdarzenia.

Ok. godz. 11:15 w Nietążkowie, kierujący ciągnikiem rolniczym, 66-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru na rondzie, doprowadził do kolizji z mercedesem, którym kierował 29-latek z gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

2 maja 2020 r. – sobota, ok. godz. 13:00 w Nowym Dworze, kierujący oplem, 20-letni mieszkaniec gm. Krzywiń najechał na tył poprzedzającego go forda, którym kierował 52-latek z powiatu śremskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

1 maja 2020 r. – piątek, ok. godz. 13:40 w Czempiniu na skrzyżowaniu ulicy Kościelnej z Placem Zielony Rynek doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że jadący na rowerze 63-letni mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i przewracając się uderzył w jadącą z przeciwka na rowerze 55-letnią kobietę. Rowerzystka z urazem nogi została przewieziona do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 17:20 w Racocie na ul. Krętej, kierujący motorowerem, mieszkaniec gm. Krzywiń w tracie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z fiatem, którym kierował mieszkaniec gm. Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.