Zanotowaliśmy - maj 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - maj 2018r.

31 maja 208r. – czwartek, ok. godz. 17:50 w miejscowości Nowy Dębiec patrol WRD zatrzymał do kontroli 56-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

29 maja 2018r. – wtorek, ok. godz. 6:15 w Starej Przysiece Drugiej, patrol zatrzymał do kontroli, kierującego Renault, 20-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Około godz. 17:05 w Kościanie na ul. Skłodowskiej-Curie, kierująca VW Passatem, 26-letnia mieszkanka gm. Czempiń w trakcie omijania innego pojazdu doprowadziła do kolizji z Fiatem Punto  należącym do mieszkanki Kościana. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

28 maja 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 6:30 w Gniewowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem 49-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 7:25 w Gliński patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Oplem Meriva, 56-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 21:40 w Nietążkowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 50-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

27 maja 2018r. – niedziela, ok. godz. 13:10 w Starej Przysiece Drugiej, kierujący BMW, 24-letni obywatel Ukrainy, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierki ochronne. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Do szpitala przewieziono pasażerkę z BMW.

26 maja 2018r. – sobota, ok. godz. 15:50 w Czempiniu na ul. Chopina, kierująca Peugeotem, 38-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzyła w zaparkowanego BMW należącego do mieszkańca powiatu wrzesińskiego. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

25 maja 2018r. – piątek, ok. godz. 7:40 w Racocie, kierująca Oplem, 26-letnia mieszkanka gm. Kościan nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na Skodę Octavię, prowadzoną przez 24-letnią kobietę , a następnie zderzyła się z ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą, prowadzonym przez 57-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Szczepanowskiego, kierująca Peugeotem, 64-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, podczas omijania stojącego pojazdu uderzyła w zaparkowanego Nissana. Kierująca Peugeotem była trzeźwa.

Ok. godz. 23:50 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego VW Polo, 21-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 1,32 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

24 maja 2018r. – czwartek, ok. godz. 15:25 w Kościanie na obwodnicy Kościana, w pobliżu Skweru Krimpen, kierujący VW Crafterem, 27-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Jeepa Grand Cherokee, prowadzonego przez mieszkańca Poznania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

23 maja 2018r. – środa, ok. godz. 6:50 w Wydorowie, kierujący Peugeotem Boxerem, 40-letni obywatel Bułgarii nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Megane, prowadzonego przez 69-letnią mieszkankę Legnicy. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:20 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, kierująca Fiatem, 24-letnia mieszkanka gm. Kościan, w trakcie włączania się do ruchu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu Audi A5, prowadzonemu przez 31-letniego mężczyznę. Kierująca Fiatem została ukarana mandatem karnym.  

22 maja 2018r. – wtorek, ok. godz. 15:15 w Kiełczewie, kierujący Oplem, 64-letni mieszkaniec gm. Kościan, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadzi l do kolizji z Mazdą, prowadzoną przez 42-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. 

21 maja 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:50 na obwodnicy Kościana, kierujący ciągnikiem siodłowym MAN z naczepą, 39-letni mieszkaniec Zielonej Góry, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Mazdy 2,prowadzonej przez 51-letnią mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 12:00 na drodze między Darnowem i Spytkówkami, kierujący Daewoo, 79-letni mieszkaniec gm. Kościan stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazd zapalił się. Kierujący został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

20 maja 2018 r. – niedziela ok. godz. 10:35 w Kiełczewie ul. Kościańska na drodze krajowej nr 5 kierujący pojazdem Opel Astra, 71-letni mieszkaniec Katowic, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu Citroen C5, którego kierowcą był 48-letni mieszkaniec Międzyrzecza. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. godz. 18:13 w Śmiglu skrzyżowanie ul. Matejki i Kilińskiego kierujący pojazdem Ford Galaxy, 54-letni mieszkaniec Książa Wlkp. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Opel Omega i doprowadził do kolizji z kierującym tym pojazdem, 26-letnim mieszkańcem gminy Komorniki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

19 maja 2018 r. – sobota ok. godz. 10:00 w Kościanie na ul. Kruszewskiego kierująca pojazdem marki Opel Omega, 36-letnia mieszkanka gminy Kościan w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru omijania doprowadziła do kolizji z zaparkowanym pojazdem marki Fiat Ulysst, którego właścicielem jest 52-letni mieszkaniec Kościana.  Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 17:55 w Kościanie na Placu Wolności zatrzymano do kontroli drogowej 32- letniego mieszkańca gminy Kościan, który kierował samochodem marki BMW 525 pomimo prawomocnego Sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 08:00 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący pojazdem Citroen C3, 21- letni mieszkaniec gminy Kościan, przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 54km/h jadąc z prędkością 104km/h. Sprawcy wykroczenia zatrzymano prawo jazdy.

18 maja 2018 r. piątek ok. godz. 08:25 w Śmiglu na ul. Iwaszkiewicza kierujący pojazdem marki Fiat Cinquecento, 65-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego najechał na tył prawidłowo jadącej rowerzystki, 51-letniej mieszkanki powiatu kościańskiego. Poszkodowaną przewieziono na SOR w Kościanie. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie. 

16 maja 2018r.- środa, około godz. około 8.30 w Bonikowie zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy, 43-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 0,78 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

15 maja 2018r.- wtorek, około godz. 7.10 na drodze krajowej nr 5, w rejonie skrzyżowania drogi K-5 z Pl. Krimpen doszło do kolizji pojazdów.  Kierujący samochodem ciężarowym m-ki Iveco, 45-letni mieszkaniec powiatu żarskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzając w tył naczepy złączonej z ciągnikiem siodłowym m-ki DAF, którego kierowcą był 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 13.45 w Kościanie, ul. Sierakowskiego doszło do kolejnej kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Fiat 126p, 75-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi m-ki Citroen C-5, którego kierowcą okazała się 39-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. godz. 17.00 w Kościanie, ul. Poznańska miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący pojazdem m-ki Renault, 27-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Renault, którego kierowcą była 27-letnia powiatu grodziskiego.

13 maja 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:10 w Piotrowie Pierwszym patrol zatrzymał, kierującego motorowerem 61-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Badanie trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący zignorował również sygnał do zatrzymania wydawany przez policjanta.

12 maja 2018r. – sobota, ok. godz. 2:40 w Jerce, kierujący Renault Megane, 23-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał na pobocze i uderzyła w drzewo. Jedna z osób podróżujących pojazdem doznała ogólnych potłuczeń.

11 maja 2018r. -  piątek, ok. godz. 6:55 w miejscowości Wławie, kierujący Fiatem Ducato, 38-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji ze Skodą, prowadzoną, przez 29-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 8:55 na drodze krajowej nr 5 między Wydorowem a Radomickiem, kierujący ciągnikiem siodłowym Renault z naczepą, 48-letnie mieszkaniec woj. Dolnośląskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w tył Fiata Ducato, prowadzonego przez 41-letniego mieszkańca Międzychodu. W wyniku uderzenia Fita przemieścił się i uderzył w tył Mercedesa GL, prowadzonego przez 45-letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Około godz. 15:05 na obwodnicy Kościana, kierujący VW LT, 60-letni mieszkaniec powiatu obornickiego   nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Clio, prowadzonego przez 34-letniego mężczyznę. Również w tym przypadku sprawca został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnej kolizji na krajowej „piątce” doszło przed godz. 17. Kierująca Fordem Fiesta, 19-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego, podczas wyjeżdżania z ul. Leszczyńskiej w Nietążkowie, na drogę prowadzącą do Leszna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Poznania VW Passatowi, prowadzonemu przez 22-letniego mężczyznę i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 17:35 między Wydorowem a Radomickiem doszło do kolejnej kolizji. Kierujący Skodą Felicją, 25-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody Octavia, prowadzonej przez 44-letniego mieszkańca woj. Świętokrzyskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

10 maja 2018r. – czwartek, ok godz. 2:30  na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Grodziską, kierująca Skodą Octavią, 43-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Renault, prowadzonemu przez 47-letniego mieszkańca Kościana i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca Skodą została przewieziona do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

OK. godz. 6:05 w Kościanie na ul. Królowej Jadwigi patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Daewoo, 21-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.  

9 maja 2018r. – środa, ok. godz. 4:20 dyżurny został powiadomiony o pożarze na terenie firmy działającej w miejscowości Borowo. Spaleniu uległ dach, częściowo ściany budynku, wyposażenie oraz gotowe wyroby produkowane w firmie. Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca pożaru. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 10:35 w Kościanie na Placu Wolności, kierujący VW Polo, 44-letni mężczyzna podczas włączenia się do ruchu potrącił jadącego chodnikiem na wózku inwalidzkim 51-letniego mężczyznę. Potrącony doznał ogólnych potłuczeń.

W Kościanie na ul Łąkowej, kierujący Seatem Ibizą, 63-letni mieszkaniec gm. Kościan w trakcie wyprzedzania, doprowadził do kolizji z motorowerem, prowadzonym przez 65-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło około godz. 15:10. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:40 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Oplem, 55-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z VW Polo, prowadzonym przez 31-letnią kobietę. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

7 maja 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 13:35 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Fordem, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył  w słup od latarni. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

W Śmiglu na Placu Rozstrzelanych, kierujący pojazdem Renault Scenic, 55-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył  w Renault Talisman, prowadzonego przez 37-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Do zdarzenia doszło około godz. 15:10. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

6 maja 2018r. – niedziela, ok. godz. 20:25 w Jarogniewicach, patrol WRD zatrzymał, kierującego BMW, 39-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

5 maja 2018r. – sobota, ok. godz. 10:10 na drodze krajowej nr 5 między Poninen a Czaczem, kierujący BMW, 25-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia  z Citroenem C4, prowadzonym przez 66-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:05 w Nietążkowie na ul. Leszczyńskiej patrol WRD zatrzymał kierującego BMW, 22-letniego mieszkańca Śmigla. Kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 71km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Ok. godz. 18:20 na obwodnicy Śmigla, kierujący Skodą Octavią, 36-letni mieszkaniec Poznania , nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Insygnia, prowadzonego przez 29-letniego mieszkańca woj. Zachodniopomorskiego. Do szpitala na badania przewieziono dziecko podróżujące Skodą. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

3 maja 2018r. – czwartek, ok. godz. 13:25 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierujący Volvo, 35-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego doprowadził do kolizji z Peugeotem 206, prowadzonym przez 26-letnią mieszkankę Kościana. Kontrola stanu trzeźwości uczestników kolizji wykazała, że sprawca kolizji prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

2 maja 2018r. – środa, ok. godz. 15:40 w Kościanie na ul. Łąkowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 69-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,82 promila alkoholu w orgznizmie mężczyzny.

1 maja 2018r. – wtorek, ok. godz. 8:05 w Kiełczewie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego cięgnikiem siodłowym Scania z naczepą, 42-letniego mężczyznę. Badanie trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 12:10 w Kościanie na ul. Łąkowej, patrol zatrzymał do kontroli 53-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Choryni patrol ruchu drogowego zatrzymał 33-letniego mieszkańca woj. łódzkiego jadącego Mercedesem Sprinterem. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.