Zanotowaliśmy - styczeń 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - styczeń 2018r.

14 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 22:55 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej zatrzymano, kierującego Daewoo Lanosem, 29-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

13 stycznia 2018r. – sobota, ok. godz. 10:45 w Kościanie na ul. Piaskowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 59-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do sklepu w Kiełczewie. Sprawca z magazynu zabrał artykuły alkoholowe. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

12 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 7:30 w Sierpowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Nissanem Almerą, 43-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 9:00 w Czempiniu na ul. Ratuszowiej, zatrzymano do kontroli drogowej, 40-letniego mieszkańca Czempinia. Jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,48 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:45 w Jerce patrol zatrzymał 67-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Daewoo Tico doprowadził do kolizji z Oplem Corsa, prowadzonym przez 53-letniego mieszkańca Kościana. Do zdarzenia doszło około godziny 14:40. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

11 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 7:45 w Kościanie na Placu Wolności, kierujący VW Passatem, 61-letni mieszkaniec Kościana, jadący od strony ulicy Nadobrzańskiej w kierunku ul. Bączkowskiego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią mieszkankę Kościana. Dziewczynka doznała urazu kolana. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 8:40 w Śmiglu na ul. Orzeszkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego motorowerem, 46-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

Ok. godz. 14:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Oplem Vectrą, 26-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Mazdą 3, prowadzoną przez 49-letnią mieszkankę gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:10 w Nowej wsi, kierujący Oplem Astra, 27-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

10 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 6:45 w Skoraczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem Corsą, 44-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny. Ponadto mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonego wobec niego sądowego zakazu.

Ok. godz. 14:50 w Kościanie przy Skwerze Krimpen, kierująca Peugeotem 207, 28-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu VW Passatowi, prowadzonemu przez 34-letniego mieszkańca Kościana, doprowadzając do kolizji pojazdów. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierująca Peugeotem, została ukarana mandatem karnym.

9 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 11:45 w Czempiniu na ul. Zielony Rynek, kierujący Citroenem Berlingo, 23-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty Yaris, prowadzonej przez 40-letnią mieszkankę Poznania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

8 stycznia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 13:15 w Kościanie na Rynku, kierująca Alfą Romeo, 39-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Renault Twingo, prowadzonego przez mieszkankę Kościana. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

7 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 21:25 w Kościanie na ul. Ciszaka, kierujący Renault Megane, 18-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził znak drogowy. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

5 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 11:10 na drodze między Głuchowem a Piechaninem patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 50-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 23:35 w Kościanie na ul. Północnej patrol zatrzymał 20-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

4 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 13:20 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierujący Oplem Astra, 71-letni mieszkaniec gm., Krzywiń w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył w zaparkowanego Opla Corsę. Kierujący Astrą był trzeźwy.

Ok. godz. 16:55 w Czempiniu na ul. Północnej patrol zatrzymał do kontroli, 33-letniego mieszkańca Czempinia jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 17:55 w Czempiniu na ul. Kolejowej, patrol zatrzymał 22-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, prowadzącego VW Golfa. Mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień do kierowania a pojazd, którym jechał nie miał polisy OC.

3 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 6:40 na drodze między Czempiniem a Gorzyczkami, kierująca Oplem, 18-letnia mieszkanka gm. Czempiń, straciła panowanie na prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu. Podróżujący z kobietą pasażer został przewieziony do szpitala z urazem barku.

Ok. godz. 12:40 w Kościanie na ul. Konopnickiej, kierujący Fiatem Stilo, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna prowadzący pojazd był trzeźwy.

2 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 14:30 na drodze między miejscowościami Krzywiń – Gierłachowo, kierująca Oplem Corsą, 19-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i na łuku drogi zjechała do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierującą Oplem przewieziono do szpitala z ogólnym i potłuczeniami.

Ok. godz. 15:15 na drodze krajowej nr 5 między Czaczem a Poninem, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 59-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, w wyniku pęknięcia opony w pojeździe, stracił panowanie nad prowadzonym zestawem, zjechał z drogi i zatrzymał się na polu. Kierowca był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Ok. godz.16:00 również na tej samej trasie, za Nietążkowem w kierunku Leszna doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierujący dostawczym VW, 35-letni mieszkaniec gm. Śmigiel najechał na tył poprzedzającego go VW, prowadzonego przez 59-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Na te pojazdy najechał Opel, prowadzony przez 44-letniego mężczyznę. Żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła obrażeń. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

1 stycznia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 6:00 w Kościanie na ul. Szpitalnej, patrol zatrzymał kierującą Fordem, 45-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej.

Ok. godz. 7:00 w Kawczynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Oplem, 24-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sylwestrową noc funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 14 interwencji w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania. We wszystkich przypadkach policjanci interweniowali wobec osób świętujących zakończenie odchodzącego roku.