Zanotowaliśmy - styczeń 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - styczeń 2018r.

31 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 20:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Kościanie na ul. Gostyńskiej. Kierujący Fiatem, 22-letni mieszkaniec Kościana, w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowaną Kia Vengą należąca do mieszkańca gm. Krzywiń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

30 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 15:50 w Czaczu, kierujący Volvo V70, 58-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Iveco Daily, prowadzonym przez 57-letniego mieszkańca Poznania. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierująca Oplem Corsa, 67-letnia mieszkanka gm. Kościan w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji z zaparkowanym VW Polo. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 21:20 na drodze krajowej nr 5 między miejscowościami Ponin – Czacz, kierujący dostawczym Iveco, 68-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej najechał na tył zestawu ciągnik siodłowy z naczepą, prowadzonego przez 44-latka z Poznania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

28 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 16:55 w Czempiniu na ul. Rolnej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca gm. Czempiń, prowadzącego VW Polo. Badanie trzeźwości wykazało 0,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczycące włamania do budynku mieszkalnego na terenie gm. Śmigiel. Sprawca z pomieszczeń zabrał biżuterię i pieniądze. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

27 stycznia 2018r. – sobota, ok. godz. 4:55 w obwodnicy Kościana, kierujący Audi A4, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uszkodził dwa znaki drogowe. Kierujący pojazdem, 27-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 9:20 w Jerce, patrol ruchu drogowego  zatrzymał 32-letniego mieszkańca Leszna, prowadzącego Forda Mondeo. Kierujący w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Po godz. 10:00 również w Jerce patrol zatrzymał 20-letniego mieszkańca Krzywinia jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 14:00 w Kościanie na ul. Sierakowskiego, patrol zatrzymał 19-letniego mieszkańca Kościana, który kierował motorowerem wbrew zakazowi sądowemu.

26 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 14:15 w Kawczynie, kierujący Dacią, 24-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  VW, prowadzonemu przez 25-letnia mieszkankę gm. Czempiń i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie na ul. Północnej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem Seicento, 27-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

25 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 8:05, w Śmiglu na ul. Orzeszkowej, patrol zatrzymał jadącego rowerem, 56-letniego mieszkańca Śmigla. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło kilka dni wcześniej w Kościanie. Właściciel wycenił wartość aparatu na kwotę 250zł.

24 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 8:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Skodą Fabią, 73-letni mieszkaniec gm. Śmigiel najechał na tył Mercedesa, prowadzonego przez 62-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:50 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, patrol zatrzymał 50-letnią mieszkankę Kościana jadącą rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kobiety.

22 stycznia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 8:45 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kawczyn, 24-letnia mieszkanka Kościana, kierująca Chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Mercedesowi, prowadzonemu przez 44-letniego mężczyznę i doprowadziła do kolizji pojazdów. Pasażerka podróżująca Chevroletem doznała ogólnych potłuczeń.

Ok. godz. 13:20 w Widziszewie na ul. Podgórnej, kierujący MAN-em, obywatel Ukrainy doprowadził do kolizji z Renault Laguna prowadzoną przez mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

21 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, patrol zatrzymał 29-letniego mieszkańca gm. Czempiń, prowadzącego Peugeota 206. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 12:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży Fiata Seicento zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1500zł.

20 stycznia 2018r. – sobota, ok. godz. 17:35 w Jerce w rejonie ronda, kierujący Fordem Focusem, 35-letni mieszkaniec powiatu śremskiego potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych, 75-letnią mieszkankę gm. Krzywiń. Kobietę przetransportowano do szpitala w Śremie z urazem głowy. Ustalamy okoliczności wypadku.

19 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 7:25 w Gryżynie, patrol zatrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, kierującego Toyotą Corollą. Badanie trzeźwości wykazało 1,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Przed godz. 15:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu zaparkowanego w Kościanie na ul. Wielichowskiej. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 1700zł.

Ok. godz. 14:45 w Kościanie  na Al. Kościuszki, kierująca Fordem Mondeo, 25-letnia mieszkanka Kościana podczas wyjeżdżania z parkingu uszkodziła zaparkowaną Dacię, należącą do mieszkańca Kościana. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 22:50 na drodze między miejscowościami Jerka – Nowy Dwór, 19-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Passatem, oprócz kierowcy, podróżowały jeszcze trzy osoby. Do szpitala przewieziono 14-letnią dziewczynę u której stwierdzono ogólne potłuczenia. Mężczyzna był trzeźwy.

18 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 9:00 dyżurny został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu z czasów II wojny światowej w Kiełczewie. Na miejsce wezwano patrol saperski z jednostki wojskowej w Poznania, który zabezpieczył i wywiózł pocisk na poligon.

Ok. godz. 9:20 w Kościanie na ul. Szkolnej, kierująca Mazdą 6, 29-letnia mieszkanka Kościana nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadziła do kolizji z Manem, prowadzonym przez 47-letniego mieszkańca gm. Czempiń.

Ok. godz. 11:40 w między Krzywiniem a Świńcem, kierujący Renault Clio, 27-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Mężczyzna podróżujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

Przed godz. 15:00 do placówki bankowej działającej na terenie Kościana, wszedł zamaskowany mężczyzna. Grożąc obsłudze przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania pieniędzy. Kasjer wykonał polecenie mężczyzny i wydał kilkanaście tysięcy złotych. Po wyjściu z placówki sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci zabezpieczając dowody przestępstwa. Prowadzimy postepowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawy rozboju.

Ok. godz. 16:20 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, kierujący VW Touaregiem, 23-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do kolizji z VW Caddy, prowadzonym przez 35-letniego mieszkańca gm. Kościan.

17 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 10:30 w Śmiglu na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z Matejki, kierujący VW Touaregiem, 41-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu autokarowi, prowadzonemu przez 64-letniego mieszkańca gm. Krzywiń i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:20 w Nowym Dworze patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Golfem, 26-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

16 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 6:45 w Krzywiniu na Os. Młodych, kierująca Peugeotem 306, na łuku drogi straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w ogrodzenie posesji. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 7:25 w Czempiniu, kierujący Daewoo, 19-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Peugeota, prowadzonego przez 42-letnią kobietę. Następnie pojazd odbił się i uszkodził przydrożne słupki. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Przed godz. 9:00 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 46-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z Daewoo Matizem, prowadzonym przez 20-letnia mieszkankę gm. Krzywiń. Kierująca Matizem została przewieziona do szpitala na badania.

Kolejną kolizję zgłoszono przed godz. 10:00 w Kościanie na ul. Sierakowskiego. Kierujący Oplem Combo, 39-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w stojącego na skrzyżowaniu Fiata Palio, prowadzonego przez 70-letnią mieszkankę Kościana. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w kolejnego Fitata, prowadzonego przez 45-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 10:25 również w Kościanie na ul. Sierakowskiego, kierująca Hyundaiem Getz, 29-letnia mieszkanka Kościana straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzyła w Renault Scenica, prowadzonego przez 60-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Hyundaiem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 13:05 na drodze Wojnowice – Nowy Dębiec, kierujący VW Sharanem, 52-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Kierujący był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń.

14 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 22:55 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej zatrzymano, kierującego Daewoo Lanosem, 29-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

13 stycznia 2018r. – sobota, ok. godz. 10:45 w Kościanie na ul. Piaskowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 59-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do sklepu w Kiełczewie. Sprawca z magazynu zabrał artykuły alkoholowe. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

12 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 7:30 w Sierpowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Nissanem Almerą, 43-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 9:00 w Czempiniu na ul. Ratuszowiej, zatrzymano do kontroli drogowej, 40-letniego mieszkańca Czempinia. Jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,48 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:45 w Jerce patrol zatrzymał 67-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Daewoo Tico doprowadził do kolizji z Oplem Corsa, prowadzonym przez 53-letniego mieszkańca Kościana. Do zdarzenia doszło około godziny 14:40. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

11 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 7:45 w Kościanie na Placu Wolności, kierujący VW Passatem, 61-letni mieszkaniec Kościana, jadący od strony ulicy Nadobrzańskiej w kierunku ul. Bączkowskiego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią mieszkankę Kościana. Dziewczynka doznała urazu kolana. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 8:40 w Śmiglu na ul. Orzeszkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego motorowerem, 46-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

Ok. godz. 14:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Oplem Vectrą, 26-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Mazdą 3, prowadzoną przez 49-letnią mieszkankę gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:10 w Nowej wsi, kierujący Oplem Astra, 27-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

10 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 6:45 w Skoraczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem Corsą, 44-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny. Ponadto mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonego wobec niego sądowego zakazu.

Ok. godz. 14:50 w Kościanie przy Skwerze Krimpen, kierująca Peugeotem 207, 28-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu VW Passatowi, prowadzonemu przez 34-letniego mieszkańca Kościana, doprowadzając do kolizji pojazdów. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierująca Peugeotem, została ukarana mandatem karnym.

9 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 11:45 w Czempiniu na ul. Zielony Rynek, kierujący Citroenem Berlingo, 23-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty Yaris, prowadzonej przez 40-letnią mieszkankę Poznania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

8 stycznia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 13:15 w Kościanie na Rynku, kierująca Alfą Romeo, 39-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Renault Twingo, prowadzonego przez mieszkankę Kościana. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

7 stycznia 2018r. – niedziela, ok. godz. 21:25 w Kościanie na ul. Ciszaka, kierujący Renault Megane, 18-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził znak drogowy. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

5 stycznia 2018r. – piątek, ok. godz. 11:10 na drodze między Głuchowem a Piechaninem patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 50-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 23:35 w Kościanie na ul. Północnej patrol zatrzymał 20-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

4 stycznia 2018r. – czwartek, ok. godz. 13:20 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierujący Oplem Astra, 71-letni mieszkaniec gm., Krzywiń w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył w zaparkowanego Opla Corsę. Kierujący Astrą był trzeźwy.

Ok. godz. 16:55 w Czempiniu na ul. Północnej patrol zatrzymał do kontroli, 33-letniego mieszkańca Czempinia jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 17:55 w Czempiniu na ul. Kolejowej, patrol zatrzymał 22-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, prowadzącego VW Golfa. Mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień do kierowania a pojazd, którym jechał nie miał polisy OC.

3 stycznia 2018r. – środa, ok. godz. 6:40 na drodze między Czempiniem a Gorzyczkami, kierująca Oplem, 18-letnia mieszkanka gm. Czempiń, straciła panowanie na prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu. Podróżujący z kobietą pasażer został przewieziony do szpitala z urazem barku.

Ok. godz. 12:40 w Kościanie na ul. Konopnickiej, kierujący Fiatem Stilo, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna prowadzący pojazd był trzeźwy.

2 stycznia 2018r. – wtorek, ok. godz. 14:30 na drodze między miejscowościami Krzywiń – Gierłachowo, kierująca Oplem Corsą, 19-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i na łuku drogi zjechała do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierującą Oplem przewieziono do szpitala z ogólnym i potłuczeniami.

Ok. godz. 15:15 na drodze krajowej nr 5 między Czaczem a Poninem, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 59-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, w wyniku pęknięcia opony w pojeździe, stracił panowanie nad prowadzonym zestawem, zjechał z drogi i zatrzymał się na polu. Kierowca był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Ok. godz.16:00 również na tej samej trasie, za Nietążkowem w kierunku Leszna doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierujący dostawczym VW, 35-letni mieszkaniec gm. Śmigiel najechał na tył poprzedzającego go VW, prowadzonego przez 59-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Na te pojazdy najechał Opel, prowadzony przez 44-letniego mężczyznę. Żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła obrażeń. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

1 stycznia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 6:00 w Kościanie na ul. Szpitalnej, patrol zatrzymał kierującą Fordem, 45-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej.

Ok. godz. 7:00 w Kawczynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Oplem, 24-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sylwestrową noc funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 14 interwencji w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania. We wszystkich przypadkach policjanci interweniowali wobec osób świętujących zakończenie odchodzącego roku.