Ukradł dwa razy – usłyszał zarzuty - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Ukradł dwa razy – usłyszał zarzuty

Data publikacji 11.09.2020

Kryminalni ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna dwukrotnie skusił się na cudzą własność. Teraz grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Do kradzieży doszło w sierpniu na terenie Nowego Dębca.

W połowie sierpnia zostawiliśmy powiadomieni o kradzieży plecaka w Nowym Dębcu. W plecaku schowany był telefon komórkowy oraz kluczyki od samochodu ofiary przestępstwa. Mieszkanka powiatu leszczyńskiego wyceniła wartość strat na kwotę 900zł.

Kilka dni później w tej samej miejscowości nieznany sprawca ukradł obywatelce Niemiec torebkę z całą zawartością. Okradziona kobieta rzuciła się za złodziejem, który porzucił swój łup podczas ucieczki. W skradzionej torebce znajdowały się karty płatnicze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Wartość strat wyniosła blisko 1300zł.

Policjanci pracujący nad sprawą wpadli na trop 20-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Kryminalni w sprawie ustalili również nieletniego, który wspólnie z dorosłym kolegą miał dokonać tych przestępstw. Nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Pamiętajmy, żeby chronić swoją własność podczas pobytu nad wodą. Czasami chwila naszej nieuwagi może zachęcić złodzieja do kradzieży.