Ciekawe informacje

Ukradł łańcuszek, portfel z dokumentami i pieniądze... wpadł z narkotykami

Data publikacji 04.08.2020

W trakcie interwencji wobec sprawcy kradzieży pieniędzy, portfela z dokumentami oraz łańcuszka policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna usłyszał już policyjne zarzuty.

W dniu 31 lipca 2020r. około godziny 23:30 Dyżurny KPP w Kościanie otrzymał informację o awanturze na Stacji Paliw w m. Śmigiel. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili iż, 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, dokonał przywłaszczenia portfela z zawartością dokumentów, pieniędzy w kwocie 1000 zł i łańcuszka o wartości 100 zł, należących do jego przyszłych krewnych. Mężczyzna po zatankowaniu  i zapłaceniu za paliwo próbował odjechać z terenu stacji samochodem m-ki VW Polo należącym do jego matki. Dalszą podróż uniemożliwiła mu właścicielka pojazdu oraz sama poszkodowana zabierając kluczyki od samochodu.

Policjanci na miejscu ujawnili przy mężczyźnie skradzione rzeczy m.in.: portfel z dokumentami, kartę bankomatową poszkodowanej oraz pieniądze. Podczas interwencji mężczyzna dziwnie się zachowywał był podenerwowany, jakby próbował ukryć coś jeszcze. Policjanci dokonali kontroli pojazdu oraz przewożonego bagażu. Okazało sie, że dziwne zachowanie mężczyzny wynikało z tego, iż posiadał on przy sobie narkotyki. W skrzynce z bezpiecznikami policjanci znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badania potwierdziły, że jest to substancja odurzajacą w postaci metaamfetaminy.

Ponadto u pasażera, który poruszał się z w/w mężczyzną tj. 16-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego znaleziono przyrząd do przetwarzania marihuany w postaci młynka.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP Kościan, gdzie usłyszeli już zarzuty.

 

Opr. PP