Bezpieczny wypoczynek nad wodą z udziałem policjantów - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Bezpieczny wypoczynek nad wodą z udziałem policjantów

Data publikacji 03.08.2020

W miniony weekend policjanci Wydziału Prewencji KPP w Kościanie przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na letnisku w Nowym Dębcu oraz Cichowie.

 

W ramach działań przeprowadzane były rozmowy z osobami wypoczywającymi, przede wszystkim najmłodszymi „plażowiczami”. Udzielano instruktażu dotyczącego bezpiecznych zachowań nad wodą oraz prawidłowego korzystania z kąpielisk strzeżonych. Rozdawano także materiały profilaktyczne mówiące o bezpiecznym zachowaniu się w wodzie oraz elementy odblaskowe na plaży w Cichowie.

Ponadto w ramach współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym działania przeprowadzane były na wodzie w m. Nowy Dębiec. Ratownicy i Policjanci kontrolowali wypoczywających pod kątem prawidłowego korzystania ze sprzętu wodnego. Sprawdzano stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu oraz wyposażenie w środki ratunkowe, m. innymi kapoki. Tylko w minioną niedzielę pouczono 8 osób, które musiały skierować się do brzegu z uwagi na stan trzeźwości, kolejne kontrole skończą się mandatami karnymi lub wnioskami o ukaranie. Korzystając ze sprzętu wodnego jak i zażywając kąpieli w stanie nietrzeźwości pamiętajmy, że narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale również innych wypoczywających  nad wodą.

Pamiętajmy, że rodzice i opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci i powinni cały czas mieć je w zasięgu wzroku. Czasami wystarczy tylko chwila i może dojść do nieszczęścia, odpowiedni nadzór i szyba reakcja pozwoli uniknąć takich sytuacji.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie była pierwsza i z pewnością nie ostatnia. Działania prowadzone są od początku trwania wakacji i będą kontynuowane do końca ich trwania. Policjanci będą przypominać wypoczywającym najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.