Dwie kontrole i dwóch zatrzymanych - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Dwie kontrole i dwóch zatrzymanych

Data publikacji 01.07.2020

Zarzuty posiadania narkotyków usłyszało dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego. Mężczyźni wpadli podczas kontroli, które przeprowadzili policjanci z naszej komendy. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ok. godz. 23:50 Widziszewie policjanci z Wydziału Kryminalnego skontrolowali samochód w którym znajdowały się dwie osoby. Dalsza kontrola ujawniła dwa "podejrzane" woreczki przy jednym mężczyźnie. W jednym znajdował się biały proszek, a w drugim susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badania ujawnionych rzeczy wykazały, że zatrzymany miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Następnego dnia 22-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Kilka dni wcześniej patrol Prewencji również przed północą skontrolował pojazd w Kościanie na ul. Gostyńskiej. W samochodzie podróżowało trzech mężczyzn. Podczas kontroli, jeden z pasażerów był wyraźnie zdenerwowany obecnością mundurowych. Również tym razem policyjna intuicja nie zawiodła. Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze ujawnili przy 19-latku pudełko z suszem roślinnym. Badanie suszu wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środkó odurzających lub substancji psychotropowych.

Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zagrożone w zależoności od ilości posiadanych substancji karą ograniczenia wolności do nawet trzech lat pozbawienia wolności.