Warto reagować - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Warto reagować

Data publikacji 29.06.2020

Policyjne statystyki praktycznie każdego dnia odnotowują zatrzymanie kierowcy, który zdecydował się prowadzić pojazd na „podwójnym gazie”. Niestety nadal nie brakuje osób, które zagrażają w ten sposób sobie i innym użytkownikom dróg. W tej smutnej wiadomości jest jednak światełko w tunelu. To świadkowie, którzy postanowili reagować i poinformowali nas o niebezpiecznych wyczynach pijanych kierowców.

Policyjne komunikaty często informują o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Niestety wiele osób nadal postępuje bardzo nieodpowiedzialnie i decyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Miniony tydzień pokazał, że inni uczestnicy ruchu drogowego również dokładają swoją cegiełkę w eliminowaniu nietrzeźwych użytkowników dróg z ruchu. Kilka osób wyeliminowano z ruchu dzięki szybkiej rekacji świadków zdarzenia.

W środę dzięki informacji i aktywnemu działaniu świadków zatrzymano w Kościanie 34-letnią kobietę która kierowała oplem. Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

W piątek wieczorem, również na terenie Kościana zatrzymano kierującego oplem 52-letniego mężczyznę. Dzięki informacji od innego kierowcy, który jechał za mającym trudności w utrzymaniu toru jazdy oplem, wyeliminowano z ruchu będącego pod znacznym wpływem alkoholu uczestnika ruchu. Skierowany na miejsce patrol skontrolował stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego kierowcy.

Niedzielny wieczór to kolejna informacja i kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Tym razem do zdarzenia doszło na terenie Śmigla. Osoba, która zauważyła mężczyznę mającego trudności w poruszaniu się, a następnie próbującego prowadzić volvo, czynnie włączyła się w ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Wynik badania stanu trzeźwości to 1,8 promila alkoholu w organizmie 44-letniego mężczyzny.

Wyniki badań trzeźwości wskazywały, że to nie była jazda po wypitym małym piwie dwa dni temu. Pamiętajmy, że każdy może przyczynić się do eliminowania z naszych dróg nietrzeźwych kierowców. Czasami wystarczy zdecydowana reakcja przyszłych pasażerów, którzy uniemożliwią prowadzenie osobie która jest pijana. Innym razem trzeba zadzwonić pod 112 i poinformować dyspozytora, że jakiś kierowca ma trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Może zasłabł i potrzebuje pomocy, a może zdecydował się prowadzić pod wpływem alkoholu.

Dziękujemy za postawę godną naśladowania. Podaliśmy tylko kilka przykładów z ostatnich dni. A takich cichych bohaterów jest znacznie więcej na naszych drogach. Może te osoby uratowały komuś życie?