Pamiętaj o bezpieczeństwie w długi weekend - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Pamiętaj o bezpieczeństwie w długi weekend

Data publikacji 10.06.2020

Dla szczęśliwców jutro zaczyna się długi weekend. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będzie czuwać więcej policjantów. Warto pamiętać o bezpieczeństwie i respektowaniu obowiązujących przepisów. Pamiętajmy o tym szczególnie przemierzając nasze drogi za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu. Osoby, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów mogą spodziewać się spotkania z mundurowymi.

Już dzisiaj do służby kierowanych się więcej policjantów ruchu drogowego. W radiowozach i na motocyklach będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Ciepłe dni sprawiły, że na drogach pojawiło się więcej osób na rowerach i motocyklach. Pamiętajmy o wszystkich uczestnikach ruchu drogowego. Zderzenie jednośladu z samochodem może zakończyć się tragicznie dla osoby jadącej na „dwóch kółkach”.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na respektowanie przez kierujących ograniczeń prędkości oraz właściwe zachowanie wszystkich uczestników ruchu wobec siebie. Siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci. Brak koncentracji podczas prowadzenia pojazdu, może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Pamiętajmy, że alkohol i poruszanie się po drogach, czy to na rowerze, motocyklu, czy za kierownicą samochodu, to niedopuszczalne połączenie.  Mundurowi będą eliminować z ruchu osoby które zdecydują się prowadzić jakikolwiek pojazd pod wpływem alkoholu.

Przypominamy również osobom korzystającym z jednośladów, żeby respektowali przepisy ruchu drogowego. Obowiązują one wszystkich użytkowników dróg. Ostatnie tygodnie przyniosły na terenie powiatu kościańskiego więcej zdarzeń w których ucierpieli rowerzyści. Bądźmy ostrożni i stosujmy zasadę ograniczonego zachowania wobec innych użytkowników dróg.

Wyjeżdżając na krótki wypoczynek, należy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu naszego mieszkania czy domu. Sprawdźmy czy wszystkie drzwi i okna, włącznie z tymi piwnicznymi i dachowymi, są zamknięte. Warto również zakręcić zawory gazowe i wodne. Nie zostawiaj na widoku drogocennych przedmiotów, biżuterii czy pieniędzy. Pamiętaj, że zawsze można je zdeponować w banku, gdzie będą znacznie bezpieczniejsze niż w domu.