Sprawcy ustaleni i ukarani - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawcy ustaleni i ukarani

Data publikacji 08.06.2020

Policjanci Zespołu ds. Wykroczeń ustalili i ukarali wysokimi grzywnami dwóch mężczyzn, którzy w nocy 24 maja 2020 r. samochodem uszkodzili bramę wjazdową na teren Stacji Uzdatniania Wody w Kościanie.

Zgłoszenie dotyczące uszkodzenia bramy otrzymaliśmy w nocy 24 maja. Nieznany sprawca kierując srebrnym samochodem uszkodził bramę wjazdową na teren firmy. Drugie skrzydło zostało uderzone podczas próby wyjazdu z posesji. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze na terenie miasta ujawnili uszkodzony pojazd, który mógł uczestniczyć w tym zdarzeniu.

Na początku czerwca policjanci dotarli do 24-letniego mieszkańca Kościana. Jak się okazało to on wjechał srebrnym peugeotem na teren firmy uszkadzając bramę. Mężczyzna wyjaśnił, że pomylił pedał hamulca z gazem. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania.

Po uszkodzeniu bramy, 24-latek zamienił się z pasażerem, a zarazem właścicielem pojazdu i to on podjął próbę wyjazdu z terenu firmy. Ten manewr również okazał się zbyt trudny dla kierowcy, ponieważ tym razem w bramę uderzył 32-letni obywatel Ukrainy. Także w tym przypadku mogły zawieść umiejętności prowadzenia pojazdu, gdyż właściciel peugeota także nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami za popełnione czyny. Kwoty, które mają do zapłacenia mogłyby być wykorzystane na kurs na prawo jazdy.