Sprawca wypadku z zarzutami - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawca wypadku z zarzutami

Data publikacji 08.05.2020

Policjanci z naszej jednostki zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego w którym została ranna 63-letnia rowerzystka. Ponadto zatrzymany odpowie też za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

W poniedziałek ok. godz. 10:15 w Wonieściu nieznany sprawca kierujący samochodem typu bus potrącił jadącą rowerem 63-letnią kobietę. Rowerzystka  z poważnym urazem nogi została przewieziona do szpitala. Sprawca potrącenia nie zatrzymał się, żeby pomóc poszkodowanej i zbiegł z miejsca wypadku.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady wypadku, następnie przez wiele godzin analizowali zebrany materiał, żeby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy. Przejrzeli godziny nagrań z różnych monitoringów. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w wyjaśnieniu tej sprawy.

Już następnego dnia odnaleziono uszkodzony pojazd. Zatrzymano też 35-latka. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, a także ucieczki z miejsca zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ucieczka z miejsca zdarzenia może wydłużyć czas spędzony w więzieniu o połowę.