Powoził z promilami - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Powoził z promilami

Data publikacji 28.04.2020

Dość nietypową kontrolę drogową przeprowadzili dzisiaj policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu. W jej efekcie na miejsce trzeba było wezwać osobę, która mogła bezpiecznie powozić zaprzęgiem. Konie podczas kontroli były bardzo spokojne, czego nie można powiedzieć o woźnicy.

Dzisiaj ok. godz. 12:40 policjanci z Posterunku w Śmiglu podjęli interwencję która należy obecnie do bardzo rzadko przeprowadzanych. Otóż skontrolowali woźnicę powożącego zaprzęgiem konnym. Policyjny nos nie zawiódł mundurowych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w organizmie woźnicy. Mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy a raczej powożenia. Na miejsce wezwano osobę, która potrafiła powozić zaprzęgiem i bezpiecznie mogła odprowadzić konie do domu. Obecnie zaprzęg konny przemierzający nasze drogi to niezwykle rzadki widok. Trudno też znaleźć osobę, która potrafi powozić.

Nietrzeźwy woźnica został ukarany mandatem karnym, a konie całe i zdrowe mogły wrócić do stajni. Mężczyznę ukarano również za używanie słów wulgarnych.