„Z sądowym zakazem” - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

„Z sądowym zakazem”

Data publikacji 06.11.2019

Kilka dni temu w ciągu 3 godzin policjanci z kościańskiej komendy dwukrotnie podejmowali czynności w stosunku do 37-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który prowadził pojazd posiadając zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwszą kontrolę drogową policjanci przeprowadzili około godz. 9.00 w Kościanie na ul. Kruszewskiego, gdzie ujawnili, że kierowca Forda Focusa popełnił wykroczenie drogowe- nie dostosował się do znaku zakazu wjazdu. Kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku.

Drugi raz w rejonie Pl. Paderewskiego funkcjonariusze zauważyli ten sam pojazd m-ki Frod Focus, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w lewo i zaparkował przy krawędzi jezdni, gdzie znaczna część samochodu wystawała na pas ruchu i utrudniała przejazd. Kierowca wysiadł z samochodu, natomiast pasażerka przesiadała się na miejsce kierowcy. W trakcie czynności ustalono, że samochodem kierował ten sam mężczyzna. Z uwagi na zaistniałą sytuację pojazd został odholowany przez policję na koszt kierującego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie. Sprawcy przestępstw z art. 244KK grozi kara pozbawienia wolności, a niewątpliwie kolejne niestosowanie się do zakazu sądowego będzie miało wpływ na surowość kary.