Świadkowie pomogli zatrzymać nietrzeźwych kierujących. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Świadkowie pomogli zatrzymać nietrzeźwych kierujących.

Data publikacji 14.10.2019

W niedziele 13 października 2019 roku na terenie powiatu kościańskiego miały miejsce dwie sytuacje, gdzie świadkowie zdarzeń zareagowali i wezwali policję. W obu przypadkach kierujący pojazdami byli nietrzeźwi.

Około 13.20 w Śmiglu na ul. Lipowej doszło do kolizji drogowej. Kierujący motorowerem m-ki Zipp uderzył w zaparkowany pojazd m-ki WV Passat. Podczas próby zatrzymania i udaremnienia dalszej jazdy świadek wyczuł woń alkoholu od kierującego. Mimo to mężczyzna odjechał. Policjanci dzięki świadkom ustalili, że kierującym motorowerem był 37-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z posesji w miejscowości Koszanowo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,78promila.

Około 19.20 na drodze W432 w Czerwonej Wsi kierujący motorowerem, 45-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego miał otrzeć się o drzewo i zatrzymać na poboczu. Świadek zdarzenia zauważył, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Wówczas świadek zabrał motorowerzyście kluczyki od pojazdu i powiadomił policję. Mimo podjętych działań mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, iż kierującym motorowerem był 45-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, którego zastano w rejonie miejsca zamieszkania. Na miejscu przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 45-latka wykazało 2,46 promila.

Postępowanie w tych sprawach prowadzi KPP w Kościanie.

Cieszymy się, że świadkowie nie pozostali obojętni i zareagowali. Tego typu postawy z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Gratulujemy!

 

  • na zdjęciu samochód policyjny z włączonymi sygnałami świetlnymi