„Oblicza Handlu Ludźmi” - spotkanie w PCPR - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

„Oblicza Handlu Ludźmi” - spotkanie w PCPR

Data publikacji 16.09.2019

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie odbyło się spotkanie poświęcone handlowi ludźmi. Już od kilku tygodni w holu głównym PCPR można oglądać wystawę „Oblicza handlu ludźmi”, która przedstawia prawdziwe historie współczesnego handlu ludźmi oraz informacje dla osób pokrzywdzonych oraz poszukujących pomocy.

Uczestników spotkanie powiatała Dyrektor POwiatowego Centrum POmocy Rodzinie w Kościanie Małgorzata Przybyła. Udział w przedsięwzięciu wzięli przede wszystkim pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu kościańskiego. Nie zabrakło też zainteresowanych mieszkańców. O tym jak łatwo można stać się ofiarą handlarzy ludźmi, o ich metodach działania przestrzegali kościańscy policjanci. Funkcjonariusze przekazali także zakres działań Policji w walce z handlem ludźmi oraz dane statystyczne. Największą jednak uwagę zwrócono na „dobre rady” dla osób, które planują wyjazd za granicę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ofiarą tego przestępstwa można również paść na terenie własnego kraju.

Wystawa oraz materiały profilaktyczne „Nie jesteś na sprzedaż” pochodzą z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

ICz./RN

  • Na zdjęciu widać osoby siedzące na krzesłach, a tle prezentację multimedialną,.
  • Na zdjęciu widać policjantkę siedząca przy biurku, a w tle prezentację multimedialną.
  • Na zdjęciu widać ciemne pomieszczenie ze slajdem prezentacji w tle.
  • Na zdjęciu widać grupę osób pozujących do zdjęcia na korytarzu w budynku PCPR.