Przekazanie nowego sprzętu policjantom - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Przekazanie nowego sprzętu policjantom

Data publikacji 11.09.2019

Dzisiaj w sali konferencyjnej naszej komendy Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Andrzeja Zakrzewskiego nowe wyposażenie dla policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Burmistrz przekazał kompletne stroje dla motocyklistów, które otrzymają policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na motocyklach. Kompletny zestaw zawiera kombinezon motocyklowy z podpinką, buty, rękawice, oraz kask motocyklowy.

Policjanci prewencji otrzymali kamizelki taktyczne. Dzięki nim funkcjonariusze pełniący służbę patrolową mogą mieć niezbędne wyposażenie wygodnie rozmieszczone w kamizelce i nie martwić się, że podczas interwencji jakieś elementy sprzętu zgubią.

Wartość sprzętu który trafił dzisiaj do naszej jednostki wyniosła łącznie 19970,60zł. Bardzo dziękujemy za przekazanie wyposażenia. Pozwoli on na właściwe wykonywanie obowiązków na rzecz mieszkańców Kościana. Zwiększy również bezpieczeństwo funkcjonariuszy patrolujących nasze ulice.

  • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie, Burmistrza Miasta Kościana, policjanta ruchu drogowego w stroju motocyklowym oraz dwie policjantki prewencji w kamizelkach taktycznych.
  • Na zdjęciu widać policjanta ruchu drogowego oraz dwie policjantki prewencji.
  • Na zdjęciu uwieczniono moment przekazania wyposażenia przez Burmistrza Miasta Kościana na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Na zdjeciu widać również Zastępce Burmistrza Kościana.
  • Na zdjęciu widać policjanta ruchu drogowego stojącego w kombinezonie motocyklowym przy motocyklu służbowym.