Podsumowanie wakacji na drogach powiatu kościańskiego - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie wakacji na drogach powiatu kościańskiego

Data publikacji 09.09.2019

Czas podsumować dwa wakacyjne miesiące pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem osób przemierzających drogi powiatu kościańskiego czuwali policjanci ruchu drogowego. Najważniejszą informacją jest to, że podczas wakacji na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Niestety w wypadkach kilkanaście osób odniosło obrażenia.

Czas wakacji dla policjantów ruchu drogowego, to okres wytężonej pracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla osób poruszających się po drogach powiatu kościańskiego. Czas na krótkie podsumowanie zdarzeń w ruchu drogowym do których doszło w lipcu i sierpniu tego roku.

Podczas tegorocznych wakacji doszło do 12 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło 12 osób. Co najbardziej istotne, to fakt, że nikt nie zginął. Rok wcześniej w tym samym czasie doszło do 26 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 38 zostało rannych.

W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy 118 kolizji drogowych, a rok wcześniej 94.  Policjanci ruchu drogowego wylegitymowali 3151 uczestników ruchu. Funkcjonariusze ujawnili 1284 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.  W 11 przypadkach, kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o pond 50km.h w terenie zabudowanym. W podsumowaniu nie uwzględniono wielu innych wykroczeń, które popełniali uczestnicy ruchu drogowego.