Sprawcy z zarzutami, a sprzęt odzyskany - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawcy z zarzutami, a sprzęt odzyskany

Data publikacji 29.08.2019

Na początku sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do remontowanego ratusza w Kościanie. Nieznani sprawcy z pomieszczenia, gdzie był przechowywany sprzęt budowlany, ukradli dwa profesjonalne młoty udarowe. Właściciel firmy remontowej wycenił wartość strat na kwotę 7000zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sprzęt został odzyskany.

Na początku sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do ratusza w Kościanie. Nieznani sprawcy po wyłamaniu zabezpieczeń, ukradli dwa młoty udarowe z pomieszczenia magazynowego. Zebrane dowody, godziny analiz zgromadzonego materiału, współpraca ze Strażą Miejską, w tym również sprawdzenie nagrań z miejskiego i prywatnego monitoringu doprowadziły do dwóch mężczyzn.

Młodszy został zatrzymany 23 sierpnia i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Drugi sprawca usłyszał ten sam zarzut w środę 28 sierpnia. 37-latek z terenu woj. dolnośląskiego również przyznał się do przedstawionego zarzutu.

Skradzione urządzenia zostały odzyskane, mimo, że jeden młot prawie znalazł nabywcę w lombardzie.

Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Zdjęcie przedstawia młot udarowy, odzyskany po włamaniu do ratusza.