Ciekawe informacje

Trzeci Kościan Triathlon w Nowym Dębcu z udziałem zawodników z naszej komendy

Data publikacji 27.08.2019

Kilkuset zawodników wzięło udział w niedzielnym Triathlonie w Nowym Dębcu. Zawodnicy reprezentujący jednostki Policji startowali w dodatkowej kategorii: Mistrzostwa Wielkopolski Policji. Oprócz zawodników reprezentujących naszą jednostkę, koledzy z prewencji prowadzili stoisko na którym można było uzyskać wiele cennych informacji z zakresu bezpieczeństwa.

W niedzielę w Nowym Dębcu odbył się Trzeci Kościan Triathlon w Nowym Dębcu. Wśród setek zawodników walczących z własnymi słabościami  a także innymi zawodnikami, można było spotkać osoby, które pracują w naszych murach. Oprócz zawodników, policjanci dbali o bezpieczeństwo na trasie tak żeby wszyscy mogli skupić się na sportowej rywalizacji a kibice bezpiecznie dopingować swoich faworytów.

Oprócz sportowych zmagań, nie zapomnieliśmy, że trwają jeszcze wakacje i dla części osób to jeszcze czas beztroskiego wypoczynku. Mundurowi, którzy pracowali na stoisku prewencyjnym przypominali o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacji, w szczególności nad wodą. Z osobami, które odwiedziły stoisko, policjanci rozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Najmłodsi goście otrzymywali elementy odblaskowe, żeby być dobrze widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Wakacje to również czas, gdy młodzież zaczyna eksperymentować z rożnego rodzaju używkami. Nasi profilaktycy starali się uczulać rodziców i młodzież w ramach działań „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Zachęcali do zycia bez używek, a rodziców starali się uczulić na czyhające na ich pociechy zagrożenia.

Nagrody  w kategorii: Mistrzostwa Wielkopolski Policji wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie – mł. insp. Przemysław Mieloch. Na podium wśród mężczyzn stanęło dwóch kolegów z KPP w Kościanie: Marcin Nawrot oraz Paweł Skórzewski. Najlepszą kobietą była Anna Brygier. Ogólną klasyfikację wśród policjantów wygrał Michał Binkowski z KMP w Poznaniu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

  • Zdjęcie przedstawia policjantów stojących przy stoisku prewencyjnym.
  • Zdjęcie przestawia dzieci odwiedzające policyjne stoisko prewencyjne.
  • Zdjęcie przestawia zawodników na podium. Gratulacje składa I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów na podium
  • Zdjęcie przedstawia dziecko na stoisku prewencyjnym razem z Pyrkiem i policjantem.