Sprawcy kilkudziesięciu kradzieży zatrzymani po policyjnym pościgu - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawcy kilkudziesięciu kradzieży zatrzymani po policyjnym pościgu

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci drogówki po pościgu zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania, którzy na terenie Leszna zatankowali paliwo do baniaków znajdujących się w ich pojeździe, po czym uciekli ze stacji. Jak się okazało, to nie jedyna kradzież której mogli się dopuścić.

W piątkowy wieczór policjanci drogówki zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania, którzy zatankowali paliwo na stacji w Lesznie do dodatkowych pojemników umieszczonych w ich samochodzie i odjechali, nie płacąc za towar. Funkcjonariusze z Leszna poinformowali o zdarzeniu sąsiednie jednostki. Nasi mundurowi zauważyli pojazd, którym mogą się poruszać sprawcy kradzieży do której doszło na terenie Leszna. Policjanci próbowali zatrzymać samochód, jednak kierowca nie reagował na sygnały dawane przez funkcjonariuszy i uciekał krajową piątką. W Czaczu pojazd skręcił w kierunku Przysieki Polskiej i został zatrzymany.

W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn w wieku 33 i 42 lat. Sprawcy poruszali się Fordem Focusem na skradzionych tablicach rejestracyjnych.

Młodszy odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za kilka kradzieży paliwa na terenie woj. wielkopolskiego.

Starszy mężczyzna usłyszał ponad 40 zarzutów za kradzieże paliwa na terenie województwa. Był również poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni odpowiedzą za szereg wykroczeń i przestępstw w związku z dokonanymi przez nich kradzieżami paliwa. Zatrzymani działali również na terenie naszego powiatu. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzieże, które prawo klasyfikuje jako wykroczenie, sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę.

To już drugi pościg na terenie powiatu kościańskiego w minionym tygodniu. W obydwu przypadkach nasi funkcjonariusze zatrzymali osoby, które nie reagowały na polecania mundurowych i podjęły ucieczkę powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Zdjęcie przedstawia pojemniki, baniaki w samochodzie osobowym.