„Podziękowania dla nastolatków” - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

„Podziękowania dla nastolatków”

Data publikacji 08.08.2019

W kościańskiej komendzie I Zastępca Komendanta Powiatowego w Kościanie mł. insp. Przemysław Mieloch spotkał się z trzema nastolatkami, by podziękować za uratowanie życia mężczyźnie.

Do sytuacji doszło w niedzielę 4 sierpnia 2019 roku około godz. 20.00 w rejonie „Łazienek” w Kościanie troje nastolatków (Jakub, Oliwia i Nina) udaremnili próbę samobójczą 32-letniego mężczyzny. Pomimo, iż odratowany mężczyzna oddalił się od nich, nie pozostali obojętni. Cały czas go obserwowali i za nim podążali. Powiadomili także służby ratownicze. Dzięki nim mężczyzna bardzo szybko trafił pod opiekę lekarską.

To postawa wykazująca ich dojrzałość i brak obojętności na drugiego człowieka. To postawa godna naśladowania także przez dorosłych.

Nastolatkom gratulujemy odwagi i zaangażowania. Rodzicom gratulujemy tak wychowanej młodzieży.

  • Na zdjęciu widoczny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Kościanie wraz z nastolatkami i ich rodzicami.
  • Zdjęcie przedstawia I Zastępcę Komendanta Policji w Kościanie, Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Kościanie oraz nastolatków, którymi składano gratulacje i podziękowania.
  • Na zdjęciu widoczny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie wręczający podziękowania i upominki młodzieży.