Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”

Data publikacji 24.06.2019

Zakończył się kolejny „długi weekend” w tym roku. Szczęśliwcy mogli skorzystać z okazji i wyruszyć w podróż. Nad bezpieczeństwem na drogach w tym czasie czuwało 38 policjantów ruchu drogowego. Niestety część kierowców nadal podchodzi z dużym przymrużeniem oka do respektowania przepisów ruchu drogowego. Mundurowi podczas przeprowadzonych działań ujawnili 147 kierowców, którzy popełnili wykroczenia.

Policjanci już od środy 19 czerwca prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu kościańskiego. Podczas działań skontrolowali 230 uczestników ruchu drogowego.

W tym czasie odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych, a także 1 wypadek drogowy, w którym uczestnik odniósł obrażenia. Ponadto zatrzymaliśmy 2 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości

Policjanci zastosowali również 49 pouczeń za popełnione wykroczenia. W 98 przypadkach kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu karnego na sprawcę wykroczenia.

W długi weekend zatrzymaliśmy również 2 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. W tych przypadkach osoby, które prowadziły samochody straciły uprawnienia do kierowania na trzy miesiące i zostały ukarane mandatami karnymi.