Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.05.2019

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał dzisiaj 39-letni mieszkaniec Kościana. Mężczyzna został zatrzymany przez naszego kolegę, w wolnym od służby czasie. Policjant wezwał na miejsce patrol, który zbadał stan trzeźwości kierowcy.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Czempiniu pokazał, że policjantem jest się zawsze. Nawet fakt, że ma się dzień wolny, albo dopiero jedzie się do pracy nie jest przeszkodą, żeby zatrzymać przestępcę.

Do zatrzymania 39-latka doszło w piątek, około 11:25 w Starym Gołębinie. Policjant zauważył, że Audi jadące przed nim traci prawidłowy tor jazdy. Policyjny nos nie okłamał policjanta. Funkcjonariusz uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce patrol ruchu drogowego. Badanie trzeźwości kierującego potwierdziło przypuszczenia policjanta. W organizmie mężczyzny stwierdzono 2,26 promila alkoholu. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, żeby reagować, jeśli widzimy „dziwne” zachowanie na drodze innego uczestnika ruchu drogowego. Każdy z nas może wezwać Policję jeśli ma wątpliwości dotyczące stanu innego kierowcy. To nic nie kosztuje a może uratować komuś życie.